Нижча ціна, чужі документи та завдаток: у Львові скаржаться на безліч квартирних шахраїв

Незважаючи на війну, в Україні кількість шахрайств становить десятки тисяч на місяць. Наприклад, в звіті Офіса генпрокурора за грудень минулого року повідомляється, що правоохоронцями було обліковано понад 32 тисячі таких правопорушень. Останнім часом одним із найпоширеніших шахрайств в лідерах залишаються афери з орендою житла в тих регіонах, куди приїхали тисячі переселенців. Наприклад, Львові.

Про те, як діють шахраї, “пропонуючи” квартиру у Львові – в коментарі для ТСН.ua розповів мешканець, який двічі вираховував, що житло часто пропонують саме аферисти.

“Шукаючи квартиру для оренди, я впевнився, що шахраї, автори оголошень, часто презентують себе під виглядом власників, – розповідає Олександр. – Зазвичай вони вимагають завдаток, мотивуючи це тим, що знаходяться поза межами Львова та їм потрібна впевненість в тому, що ти будеш орендувати. В моєму досвіду оренди було два випадки, коли мене намагались ошукати, але я, на щастя, не потрапив на цей гачок. В першому випадку прохали завдаток, але жодного документа не показали. В другому випадку епопея розтягнулась на два дні. Автор об’яви пропонував в оренду однокімнатну квартиру за 7 тисяч гривень на вулиці Княгині Ольги – достатньо зручна локація. Зазвичай оренда такої квартири – це 10-12 тисяч гривень на місяць. Виявилось, що шахраї надсилають потенційним орендарям фото та паспортні дані своєї колишньої жертви. В соцмережі я знайшов того чоловіка, від імені якого здавали житло. Так я дізнався, що свого часу шахраї отримали від нього завдаток та фото паспорта. Звісно, що ніяких грошей я не платив, а подав заяву до поліції”.

Чоловік поділився з ТСН.ua скрин-копіями переписки з аферистами. 

Скрін оренда житла Львів

З переписки стає зрозуміло, що аферисти часто кажуть, що не мають часу на роздуми

Скрін оренда житла

Своє чергою, в поліції Львівської області нам повідомили, що станом на зараз не фіксують збільшення шахрайств, пов’язаних з орендою житлової нерухомості.  

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.