Новим міністром енергетики став колишній львівʼянин

Верховна Рада на засіданні 29 квітня проголосувала за призначення міністром енергетики віцепрезидента “Енергоатому” Германа Галущенка. Це перший повноцінний міністр енергетики України за 1,5 роки – до нього були виконувачі обов’язків. 

За його кандидатуру віддали голоси 305 народних депутатів. За не голосували тільки фракції “Голос” та “Європейська солідарність”, повідомляє 032.ua з посиланням на Lb.ua.

Герман Галущенко, Фото: iclub.energy

Герман Галущенко

Голова Кабміну Денис Шмигаль під час представлення кандидата нічого про Галущенка не сказав, крім того, що просить підтримати його кандидатуру.

Сам Галущенко розповів, що “Енергоатом” другий квартал поспіль є прибутковим, а “історії стосовно зв’язків з олігархатом і з Деркачем” – фейк. Галущенко, як відомо, працював у “Енергоатомі” за часів головування там нині підсанкційного США депутата Андрія Деркача. 

“Моє головне завдання – налагодити співпрацю і разом вирішувати критичні питання і проблеми в сфері енергетики. Нам потрібно залучення всіх областей, регіонів, всіх громад”, – зазначив під час свого слова Герман Галущенко. 

Він також сказав, що готовий взяти на себе відповідальність за тарифну політику України. З 1 липня, за його словами, буде напрацьована нова модель ПСО. 

Нагадаємо, що Герман Галущенко народився 1 травня 1973 року у Львові. У 1995 році закінчив Львівський державний університет за спеціальністю Правознавство, отримавши диплом юриста з відзнакою.

Галущенко працював у прокуратурі та МЗС. 

“У різні роки він займав посади заступника керівника департаменту Секретаріата президента, директора департаменту судової роботи Міністерства юстиції. У 2013-2014 роках – виконавчий директор з правового забезпечення ДП НАЕК “Енергоатом”. З 2012 викладає міжнародне приватне право в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка. Має почесне звання “Заслужений юрист України”, нагороджений Орденом Данила Галицького”, – йдеться на сайті “Енергоатому”. 

Його дружина Ольга Богданова, згідно з декларацією, є власницею ТОВ “Простір 86” – дизайнерської платформи.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.