У Львові волонтери рятують тварин, яких жебраки використовують для заробітку

1023

У Львові закликають перехожих не ігнорувати жебраків, які використовують для свого заробітку тварин. «Друзі, ви стовідсотково ставали свідками того, як жебраки в центрі Львова з маленькими песиками давлять на жалість у перехожих, щоб отримати кілька гривень. Так ось, їм не допомагати копійкою треба, з ними в прямому сенсі треба боротись!» – з таким закликом у групі Варта 1 у Фейсбук звернулася до львів’ян Роберта Сорокрой.

18010011_1453406598058365_1004127960887716565_n

Дівчина зазначає, що жебрацтво підпадає під кілька статей адміністративного і кримінального кодексу. «Жебрацтво з тваринами – це порушення статті 154 адміністративного кодексу. Але це все юридична казуїстика, насправді жебраки тримають тварин фактично у заручниках – їх не годують, не доглядають і навіть споюють чимось, аби ті мирно спали і не гавкали(це я вам, як власниця вівчарки говорю, здорова собака не може увесь день мирно спати на руках). Подумайте про це, коли наступного разу проходитимете повз сплячих песиків, які потребують вашої допомоги, але не можуть про це сказати. Саме тому я зі своєю подругою Natasha Tomilina починаю робити так звані рейди по місцях, де такі жебраки знущаються з тварин. Переважно вони сидять там, де багато людей – Проспект Свободи, вулиця Чорновола, Площа Ринок.

18057007_1453406594725032_599132508246853695_nСьогодні нам повідомили про таку біля готелю «Львів» на Чорновола, ми в неї песика забрали, підгодуємо і знайдемо господарів(відео і фото в пості). Звісно, це не гарантія, що вона не з’явиться там за кілька днів з іншими жертвами, але це й не привід проходити повз», – пише волонтерка.

Вона розповідає, що робити, якщо ви побачили жебрака чи жебрачку із твариною на руках: «В жодному випадку не давайте їм грошей!  Викликайте поліцію, якщо патруль буде більш менш адекватний – вони віддадуть тварин у ЛКП «ЛЕВ», а жебрачку доставлять у райвідділок. Дзвоніть мені, або моїй знайомій, ми заберемо тваринок, кілька днів відгодуємо і будемо шукати господарів. Але прошу вас, не будете байдужими! Бо сьогодні в заручниках у цих нелюдів споєні тварини, а завтра можуть бути діти чи люди з вадами психіки! Згадайте хлопчика з ДЦП у візку біля пам’ятника Міцкевича – це вже кримінальна відповідальність за втягнення дітей і хворих у незаконну діяльність, лиш подумайте, скільки сотень людей просто проходить повз і ніяк не реагує!  Тому якщо хоч кілька з нас їх поганяє з місця на місце, викличе поліцію, забере собак і віддасть в безпечне місце – вони, нарешті, перестануть це робити.Давайте очистимо своє місто від таких недолюдей, які експлуатують живих істот заради заробітку», – закликає дівчина.