Нічого не було. Від нічної облави у центрі Львова відхрестились усі

Головний військовий комісар Львівщини Олександр Тіщенко заявив, що представників військкомату у проїзд Крива Липа в ніч з п’ятниці на суботу викликала поліція, яка проводили там рейд з виявлення нелегальних мігрантів. Натомість у поліції заперечують свою участь у нічному рейді.

Нічого не було. Від нічної облави у центрі Львова відхрестились усі

Військові комісари не планували нічного рейду із врученням повісток у Львові. За версією, яку у понеділок, 6 листопада, озвучив Олександр Тіщенко, військовий комісар Львівського обласного військкомату, військових у Криву Липу викликали поліцейські, які проводили там операцію «Мігрант» з виявлення іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України. За словами військового комісара, першого ухильника виявила поліція. Далі поліцейські викликали працівників військкомату, які виписали решту повісток – усього 12, повідомляє zaxid.net.

«Це не ми, це поліція»

«Патрульна поліція у Львівській області проводить операцію «Мігрант», під час якої затримують багато мігрантів, які незаконно перебувають на території України. Під час проведення таких заходів (у проїзді Крива Липа – ред.) поліція виявила громадян. Вони їх кинули по базі наших ухильників і виявилось, що ці люди є ухильниками військової строкової служби. За словами їхніх батьків, вони перебувають закордоном, інколи батьки навіть не знають, де перебувають їхні діти. На жаль, ці діти є у Львові, нормально ходять по кабаках, нормально собі відпочивають, у той час, коли інші повинні за них служити. Чому хтось має бути мудріший, а хтось має бути дурніший», – заявив Олександр Тіщенко, пояснюючи причини появи військових комісарів у провулку Крива Липа у п’ятницю, 30 жовтня.

Олександр Тіщенко. Фото Павла Паламарчука

Олександр Тіщенко. Фото Павла Паламарчука

Варто зазначити, що поліція справді проводить у Львівській області операцію «Мігрант», яка має на меті провести профілактичні заходи з виявлення іноземців та осіб без громадянства, що незаконно перебувають на території України. Але до чого тут призовники – у поліції поки не можуть відповісти.

Тіщенко також додав, що вручення повісток відбувалось без людей у масках та бронежилетах, як про це раніше повідомляли у соцмережах.

«На жаль, ці заходи проводились чотирма жінками-військовослужбовцями, які працювали на комп’ютері із програмою «Призов», представниками військового комісара і трьома представниками Нацполіції. Такі заходи проводяться у нас щоденно. Патрульна поліція має наші списки, вони затримують всіх порушників, так само як і водіїв машин, порушників громадського порядку», – заявив комісар.

Поліція: ми до цього не причетні

Водночас у львівській поліції заявляють, що до вручення повісток не причетні. Як розповів ZAXID.NET старший інспектор прес-служби патрульної поліції Львова Мар’ян Шпитак, спільних рейдів з військовими патрульна поліція не проводила. Інспектор також додав, що патрульна поліція не має списків призовників, відтак не може затримувати і перевіряти молодих людей з метою виявлення тих, хто ухиляється від служби ЗСУ. Раніше речниця ГУ НП у Львівській області Світлана Добровольська також спростувала участь поліції у заходах військового комісаріату. ZAXID.NET скерував запит до Нацполіції, щоб з’ясувати, що ж робили поліцейські у проїзді Крива Липа.

Упродовж вихідних від нічного рейду відмежувались також міністерство оборони, Львівська міськрада та голова Львівської ОДА Олег Синютка, який хоч і заявив про непричетність, однак додав, що підтримує такі акції.

Коли журналісти процитували Олександру Тіщенку офіційну позицію поліції, яка відмежувалась від нічного рейду, він не зміг нічого відповісти, лише додав, що «поліція не хоче співпрацювати з військовими комісаріатами у справі пошуку тих, хто ухиляється від призову». Хоча ці його слова суперечать сказаним раніше, бо у Кривій Липі поліція все таки допомогла військовим комісарам вручити повістки.

«На жаль, поліція у нас після 2014 року не хоче з нами працювати в тандемі. Хоч Національна поліція зобов’язана законом за поданням списків з військового комісаріату розшукати призовника і доставити. А поліція – так, вона з нами ходить, але поліція не заходить в будинок – «Я не маю права, нам не можна». Отаким чином. Механізму вручення повісток нема. Збройні сили в основному тримаються на добровольцях», – додав Олександр Тіщенко.

«Все було згідно з чинним законодавством»

Олександр Тіщенко також переконаний, що захід у Кривій Липі не можна називати облавою.

«Тому ніяких облав у Кривій Липі не було. Все було згідно з чинним законодавством. Цей випадок стався з 22:00 до 23:00, не було порушено ніяких прав громадян. Громадянам виписали повістку і сказали: «Йди, будь ласка, пий до ранку. Але у понеділок на 9:00 ранку з’явись до військового комісаріату». Нікого не затримували, ніяких військових у бронежилетах, в масках. Крива Липа перекрита не була. Це були заходи щодо розшуку громадян на військову строкову службу», – додав Олександр Тіщенко. Він також додав, що частина хлопців, яким у п’ятницю вручили повістки, вже з’явились у військкомат.

Медіа, які назвали акцію облавою Олександр Тіщенко звинуватив у «роботі проти держави».

«Написано (у ЗМІ – ред.), що це була облава. Забули дописати, що по річці Полтва припливла «Аврора», зробила сигнальний постріл і перекрили всі виходи з львівського метро. Це те, що забули дописати ЗМІ, які працюють проти нашої держави», – додав військовий комісар.

Олександр Тіщенко також додав, що військові комісари не намагались потрапити у нічний клуб, хоч очевидці повідомляли протилежне.

«Ні в які заклади ми не намагались прорватись. Це фейки», – додав Тіщенко.

Журналістку ТРК «Україна» Олександру Стасишин, яка заявила про те, що є відео, де видно, що військові намагаються потрапити у нічний клуб Paradox, керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони Олександр Поронюк звинуватив у роботі на цей клуб.

«На відміну від цивільних закладів, недержавних, тут кожен намагається відповідати за свої слова. І тому коли сказали, що в нічний клуб не ходили, значить вони не ходили. Коли охорона не пустила в нічний клуб… Ти віриш, що прийшла б рота спецназу і вона би не поклала фейсом об тейбл охорону, власників і всіх решта? Речі треба називати своїми іменами. Клуб піднявся у престижі, який він класний, що там відпочивала київська публіка. Таке враження, що ти на цей клуб працюєш», – заявив керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони Олександр Поронюк.

Окрім того, військові вважають, що скандал у медіа через облаву у Кривій Липі виник не через їхні методи вручення повісток, а через те, що там відпочивали впливові люди.

«Не обирали ми Криву Липу. Перед тим такі ж заходи були проведені на «Шуварі», в мережі закладів «Локаль». І там ніхто не підняв ажіотажу чомусь. Очевидно потрапили в Кривій Липі не на того, кого треба. От і почався такий ажіотаж», – заявив Тіщенко, але відмовився уточнити, на кого натрапили військові комісари.

За словами Тіщенка, у Львівської області є план призову – 700 осіб. Зараз цей план виконаний на 60%. Військовий комісар переконаний, що план вдасться виконати повністю.

«Проблем з призовом у Львівській області немає, він буде виконаний. Потенціал для цього є», – заявив Тіщенко. Він також додав, що у Львівській області є 15 тис. осіб, які підлягають призову на строкову службу. Військовий призов в Україні почався 5 жовтня і триватиме до 30 листопада.

* На головному фото: зліва на право: заступник військового комісара Ростислав Пашук, військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко та Олександр Поронюк, керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони. Фото Павла Паламарчука

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.