«Не вір словам – зроби тест на ВІЛ»: у Львові відбулася масштабна соціальна акція

За сприяння департаменту охорони здоров’я, Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДу, Благодійного фонду “Аванте”, 26 листопада в Україні проводилася інноваційна кампанія з профілактики ВІЛ під гаслом «Вірю – Не вірю». Акція була спрямована на інформування, тестування та вчасне виявлення ВІЛ-інфекції, інших соціально небезпечних захворювань. Вона є продовженням Всеукраїнської інформаційної кампанії «Не дай СНІДу Шанс!», яка вперше об’єднала зусилля Уряду України та міжнародних організацій – Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні.

Згідно з останніми дослідженнями міжнародних експертів, українське суспільство не володіє достатньою інформацією щодо ВІЛ/СНІДу. А ця кампанія дозволяє підвищити обізнаність про ВІЛ серед загального населення та популяризувати відповідальну поведінку і тестування на ВІЛ. Кампанія включала два взаємопов’язані етапи – популяризація тестування на ВІЛ та пропаганду здорового способу життя.

Перший етап – розміщення інформаційних матеріалів, які мотивують до роздумів щодо захищених сексуальних стосунків. Другий – розміщення зовнішньої реклами з ключовими правилами відповідальної поведінки (тестування на ВІЛ-інфекцію та користування презервативами).

Проведений захід нагадав кожному: «Не вір словам – вір лише фактам!». Усі охочі мали змогу безпосередньо пройти експрес-тест на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та інфекції, що передаються статевим шляхом.

Соціальна акція, яка відбувається втретє, приурочена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом (1 грудня). Для усіх бажаючих у приміщеннях двох гіпермаркетів «АШАН» (с.Сокільники, вул.Стрийська, 30 та м. Львів, вул.Володимира Великого, 58) в спеціально облаштованих для цього палатках, проводилось добровільне безкоштовне, анонімне та конфіденційне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити та сифіліс. Результат тестування оголошувалися упродовж 15 хвилин.

Консультування і тестування проводили досвідчені медичні фахівці Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, а також до акції були залучені соціальні працівники та волонтери.

Всього протестовано 623 особи, з них у 6-ти виявлені ВІЛ-позитивні результати (1,0%); у 3 осіб – вірусний гепатит В (0,5%); у 19 осіб – вірусний гепатит С (3,0%); у 3 осіб – перенесений сифіліс (0,5%).

Особи, які отримали позитивний результат, були скеровані до відповідних закладів охорони здоров’я для додаткового обстеження та лікування.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.