Найбільший перевізник сміття у Львові, АВЕ Львів, призупинив свою роботу через борги міста

3195
оаве львів вивезення сміття

У понеділок, 12 червня, під час засідання комісії з надзвичайних ситуацій Юрій Грибан, керівник компанії AВЕ Львів, заявив, що компанія тимчасово припиняє вивозити сміття зі Львова. Йдеться приблизно про третину сміттєвих маданчиків на території міста.

оаве львів вивезення сміття

«Станом на 1 червня компанія тимчасово призупинила надавати послуги [з вивезення сміття].” – сказав Юрій Грибан.

За його словами, причин є декілька. Зокрема те, що місто заборгувало підприємству 3,5 млн грн. Також ускладнює роботу відсутність офіційних сміттєзвалищ, які могли б приймати відходи зі Львова. Як відомо, у львівській області таких немає, за межі області теж, на жаль, припинили вивозити.

Нагадаємо, що компанія АВЕ Львів обслуговує понад 300 майданчиків для збору ТПВ у Львові. Найбільше їх розташовано у Сихівському районі (151), а також у Залізничному та Шевченківському (по 60). Міська влада наразі не знає, хто вивозитиме сміття із цих майданчиків.

«Ми не зможемо силами наших перевізників [очищати ці контейнери]. У них немає фізичної можливості, а найголовніше немає куди возити 33% ринку, коли зупинився АВЕ», – сказав Сергій Бабак.

Додамо, що станом на ранок 12 червня найгіршою є ситуація з вивозом сміття з Сихівського району (182 переповнені майданчики) та Шевченківського району, де перенакопиченими є 130 майданчиків для збору ТПВ.

Нагадаємо, що комісія з надзвичайних ситуацій Львівської міської ради прийняла рішення звернутись до уряду, РНБО та президента з проханням оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації.