Наум, Леля і Шимон. Які імена обирали для дітей на Львівщині у 2022 році

На Львівщині у 2022 році найпопулярнішими чоловічими іменами були Артем, Матвій та Артур. Серед жіночих імен мешканці області найчастіше обирали імена Вероніка та Анастасія. Про це повідомили у Західному міжрегіональному управлінні міністерства юстиції у коментарі Tvoemisto.tv.

Найпоширеніші імена, якими називали дітей при державній реєстрації народження у Львівській області протягом 2022 року:

  • чоловічі: Артур, Данило, Давид, Максим, Марко, Роман, Владислав і Тимофій.
  • жіночі: Емілія, Анна, Вікторія, Єва, Софія, Мілана, Аліна та Марія.

На Львівщині найчастіше дітей називали традиційними іменами, проте були також і рідковживані. Здебільшого, такими іменами називали дітей у шлюбах з іноземцями:

  • чоловічі: Наум, Мойсей, Шимон, Даміан, Савелій;
  • жіночі: Адель, Дорофея, Меліса, Селена, Моніка, Рута, Гретта, Леля, Філомена, Маліка. 
Також хлопчикам давали імена Яромир, Левко, Всеволод, Устим та Богуслав. Зазначимо, що після перемоги України на Євробаченні-2022 популярності також набирає ім’я Стефанія – на честь тріумфальної пісні Kalush Orchestra. Під час війни стали популярними імена, пов’язані з новими видами зброї, яку ЗСУ успішно використовує проти окупантів.
Нагадаємо, що найпоширенішими іменами для хлопців 2021 року на Львівщині були Максим та Матвій, а для дівчат – Анастасія і Анна. Також серед популярних імен Марко, Артем, Давид, Данило, Олександр, Владислав, Тимофій та Захар. Що стосується жіночих імен, то вже кілька років поспіль, окрім Анастасії та Анни, лідирує Софія, Вікторія, Вероніка, Емілія, Яна, Марта, Мілана та Єва. Досить часто львів’яни давали дітям й менш вживані імена. Наприклад, хлопчиків називали Кипріян, Платон, Еней, Ібрагім, Полікарп, Всеволод, Тимур, Авенір, Мартин, Аарон. А дівчаток – Теона, Матея, Кассандра, Марія-Маліка, Тіана, Рада, Мірра, Лукія, Іларія, Ума.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.