На війні загинув випускник аспірантури Львівського університету

На війні з російськими окупантами загинув історик, кримськотатарський громадський діяч, випускник аспірантури Львівського університету Рустем Мамут оглу Аблятіфов (позивний «Ногай»).

Про це повідомляє Львівський університет, пишуть Львівські новини.

Рустем Мамут оглу народився 3 грудня 1964 р. в Одесі. Працював на кораблях Чорноморського морського пароплавства, екстерном закінчив навчання в Одеській державній морській академії. У 1992 р. повернувся з родиною до Криму. У 1998 р. закінчив юридичний факультет Таврійського інституту підприємництва та права, а в 2002 р. – Українську академію державного управління при Президентові України. Брав активну участь у кампанії з набуття громадянства України раніше депортованих кримських татар.

Рустем Мамут оглу був активним учасником Революції Гідності та руху «Євромайдан Крим». Після анексії Криму російською федерацією виїхав з родиною до Львова. Вступив до аспірантури Львівського національного університету імені Івана Франка, викладав студентам-історикам спецкурси з історії киримли. З липня 2016 по січень 2018 року брав участь в Антитерористичній операції на Сході України у складі одного з добровольчих підрозділів. У 2017 р. нагороджений пам’ятною відзнакою «За оборону Авдіївки».

Нещодавно, 29 серпня 2022 року, у Львівському національному університеті імені Івана Франка Рустем Мамут оглу Аблятіфов захистив дисертацію на тему «Кримська діаспора Туреччини у процесі репатріації киримли на історичну Батьківщину». Цими днями науковець саме мав отримати диплом доктора філософії.

“Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка висловлює щирі співчуття рідним, близьким та колегам загиблого Героя.

Вічна пам’ять і слава Герою України!” – йдеться у повідомленні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.