Вівторок, 3 грудня

На Сихові побудують спорткомплекс із лижним спуском на даху

Львівська міська рада обрала переможців всеукраїнського архітектурного конкурсу на проект будівництва спорткомплексу на Сихові.

Візуалізація проектів, що посіли переможні місця у конкурсі

Проект, що зайняв перше місце

Спортивний комплекс площею 1,87 га на Сихові збудуть за проектом авторського колективу Віктора Кудіна, Ольги Рябової, Михайла Карнаухова та Надії Бесараб. Таку інформацію 27 жовтня оприлюднив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, повідомляє zaxid.net.

«Загалом взяло участь вісім робіт: дві роботи з Вінниці, дві з Києва, решта – зі Львова. Друге і третє місце посіли львів’яни, перше – київська команда. Команда Віктора Кудіна вже вдруге за цей рік перемагає в львівських конкурсах. Також вони виграли останній конкурс на міський архів, а минулого року – приватний конкурс на офісну споруду на вулиці Панаса Мирного», – розповів ZAXID.NET Юліан Чаплінський.

Варто зазначити, що київський архітектор Віктор Кудін є автором Критої спортивної арени на ВДНГ у Києві.

На даху спорткомплексу можна буде кататись на лижах

На даху спорткомплексу можна буде кататись на лижах

Ділянка площею 1,87 га, на якій буде розташований майбутній сихівський спорткомплекс, є поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, торгового центру «ВАМ», торгового центру «Інтерсіті» та будівлі Сихівської райадміністрації. В умовах конкурсу було передбачено, що споруда має мати чотири окремі криті зали для регбі, гандболу, баскетболу та волейболу, критий басейн для водного полу та блок адміністративно-господарських приміщень. Та, окрім цього, комплекс можна буде використовувати і для катання на лижах.

«Коли ми почали працювати над проектом, нас вразила значна площа покрівлі залів. Нам дуже захотілося використати її, дати якусь функцію, бажано спортивну. Компонуючи зали на ділянці для проектування ми зрозуміли, що все буде добре тільки в тому випадку, коли ми розташуємо один зал над іншим. І в ту мить намалювався силует всієї споруди. Це ухил (гора), по якому можна спускатися на лижах, а це означає, що ще одна спортивна федерація може брати участь у цьому проекті. Спускатися на лижах з гори можливо і влітку по спеціальному покриттю. А взимку, крім спортсменів, на цьому схилі можуть розважатися жителі району», – йдеться у описі проекту.

За словами Юліана Чаплінського, орієнтовна вартість будівництва складатиме 200 млн грн. Головний архітектор додав, що сподівається, що місто встигне збудувати споруду за три роки.

Друге місце у конкурсі зайняв проект, який створили Микола Шеремета, Остап Галько та Олесь Кузьо. Третє місце віддали роботі ДП «Містопроект».

Проект, що зайняв друге місце

Проект, що зайняв друге місце

Нагадаємо, що за умовами конкурсу автори найкращого проекту отримають 90 тис. грн, за друге місце передбачена премія у розмірі 60 тис. грн, за третє – 30 тис. грн.

Проект, що зайняв третє місце

Проект, що зайняв третє місце


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.