Так, користувач Piotrek Juszczak оприлюднив фото, зроблені на горі Піп Іван Чорногірскьий. З його слів, зафіксувати на камеру цвітіння рододендрону нагодилося в останній день весни, 31 травня. Про це пише Закарпаття онлайн.
Рододендрон у легендах і переказах українці величають червоною рутою. Ця гірська квітка росте у високогір’ї Українських Карпат. За древніми гуцульськими легендами, що досі з покоління в покоління переказують жителі гірської Рахівщини, червоною рутою вважають рододендрон миртолистий.
Це низькорослий сланкий вічнозелений кущик, який на високогірних полонинах у червні зацвітає яскраво-червоним цвітом. Назва rhododendron походить від двох грецьких слів – rhodos-троянда і dendron-дерево (трояндове дерево).
Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котра дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить.
Рододендрон східнокарпатський росте тільки на найвищих гірських хребтах і це велика удача – потрапити на пік його цвітіння.
Підтримайте проект на Patreon