п`ятниця, 19 квітня

На органному фестивалі у Львові концертуватимуть опівночі

На фестиваль приїдуть органісти з Європи та Америки, а відвідувачі зможуть взяти участь у безкоштовних майстер-класах

Торкатися музики не лише вухами, а й руками та ногами, дозволять на Львівському органному фестивалі. Цьогоріч він уже восьмий. Відбудеться він 14-26 серпня у Львівському органному залі, що на вул. С. Бандери, 8, пише zaxid.net.

На відкритті музикантка Улла Крігул з Естонії гратиме «Гімн блакитному небу». Цей твір знаний сучасний естонський композитор Тиніс Кирвітс – друг сім’ї Улли та вчитель її чоловіка – написав для їхньої 4-річної доньки Гертруди в час її народження. Сама ж Улла розпочинала кар’єру піаністкою, та у 21 рік змінила інструмент.

«Я більше не могла грати на фортепіано. Моя рука не хотіла більше грати – я відчувала біль. Тож мій вчитель фортепіано порадив спробувати на органі. Бо на ньому є інша специфіка гри. Не потрібно так сильно махати рукою», – розповіла органістка з Естонії Улла Крігул.

Упродовж двох тижнів в Органному залі фестивалитимуть музиканти Європи та Америки. Вже приїхав 23-річний французький композитор Томас Меллан, який почав писати музику ще малим, у десять років, а у тринадцять почав писати органні твори.

«Це важко. Хоч орган – це мій рідний інструмент. Коли пишеш для нього, думаєш про нього, як він звучить. Багато знаменитих композиторів, до прикладу, пишучи для фортепіано, витягують із нього експресію. Це те, що я роблю зараз із органом», – поділився досвідом композитор та органіст із Франції Томас Меллан.

Звучатимуть і барокові твори, і навіть екстра авангардна музика XX ст. Обіцяють і нічні концерти. Зокрема органну цікавинку готують до Дня Незалежності України.

«Коли закінчуватиметься День Незалежності, трохи до півночі, ми з органом зустрінемо новий день. Ми зазвичай зустрічаємо День Незалежності вранці, з парадами. А от спробуємо закінчити з думкою про це все. Про те, де ми перебуваємо, про органну музику. І дивно, бо люди кажуть, що маршрутки в цей час доби вже не їздять – важко добратися. Але люди приходять таки на нічні концерти. Значить, людям це потрібно!», – пояснив директор Органного залу Іван Остапович.

Одночасно діятиме органна Резиденція. А це означає, що всі охочі через соцмережі можуть зареєструватися на безкоштовні органні майстер-класи, а вільні слухачі можуть відвідувати ще й лекції та дискусії.

«На нашій сцені можна буде грати і руками, і ногами. І всім тілом слухати акустику цього прекрасного місця. І насолоджуватися музикою! Відкривати для себе щось нове», – додав заступник директора Органного залу Тарас Демко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.