Вівторок, 3 жовтня

На місці приміського вокзалу у Львові зведуть житлово-офісний квартал та ТРЦ

«Укрзалізниця» планує передати в концесію частину головного залізничного вокзалу Львова

ПАТ «Укрзалізниця» планує передати частину приміщень головного львівського вокзалу у концесію, а на території приміського вокзалу збудувати житловий комплекс, офіси та ТРЦ. Такі плани керівництво «Укрзалізниці» оголосило під час наради в Києві у вівторок, 22 січня.

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, яку запросили на нараду в «Укрзалізницю», розповіла ZAXID.NET, що на нараді озвучили кілька ідей стосовно території головного та приміського вокзалів Львова. Зокрема, частину вокзалу «Львів» через конкурс планують передати у концесію. Натомість міська рада запропонувала взяти вокзал у комунальну власність Львова.

«Залізниця готова провести прозорий конкурс щодо передачі частини приміщень вокзалу в концесію. Але наша була пропозиція така: якщо є складність залізниці в утриманні і в обслуговуванні вокзалу, можна передати його в комунальну власність. Тоді був би цілий комплекс – вокзал і площа. Якщо велика площа [перед вокзалом] зроблена за кошти територіальної громади, то нам би вдалося відремонтувати і утримувати вокзал», – розповіла Ірина Маруняк.

Також, за словами Ірини Маруняк, в «Укрзалізниці» готують проект, який передбачає перенесення приміського вокзалу впритул до головного. Натомість на території приміського вокзалу є ідея збудувати житло, торговий центр та паркінг на 1000 місць.

«Є ідея перенести приміський вокзал впритул до залізничного, а на території приміського вокзалу збудувати багато житлових будинків і паркінг на 1000 місць. Також за пропозицією «Укрзалізниці» поряд житлом планують збудувати торговий центр і офісні приміщення», – розповіла Ірина Маруняк.

Міська влада Львова своєю чергою запропонувала «Укрзалізниці» долучитись до будівництва багаторівневого паркінгу на 800 машин на площі Двірцевій.

За словами Маруняк, в кінці лютого до Львова приїде керівництво «Укрзалізниці» на спільну нараду, де мають представити остаточний ескізний проект розбудови території приміського вокзалу. Також «Укрзалізниця» і представники міськради створили робочу групу, яка опрацьовує питання щодо концесії або передачі вокзалу у комунальну власність та пропозиції міста про спільне будівництво паркінгу на площі Двірцевій.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий відправив до РНБО листа із застереженнями щодо передачі вокзалу «Львів» в концесію.

«Залізничний вокзал – це є стратегічний об’єкт, а зараз йде війна. Якщо здавати частину вокзалу навіть на конкурсній основі в концесію, то також не виключений варіант можливості впливу агресора на цю компанію, яка отримає вокзал у концесію. Тому в нас є певні застереження. І з цього приводу міський голова написав звернення до секретаря РНБО Олексію Данілову», – заявила Ірина Маруняк.

За словами Маруняк, після того, як мерія з «Укрзалізницею» узгодять подальший розвиток територій головного і приміського вокзалів, у Львові мають відбутись громадські слухання.

Нагадаємо, торік у Львові завершили першу чергу масштабної реконструкції площі Двірцевої і запустили на оновлену частину площі громадський транспорт. Цього року місто продовжить реконструкцію площі перед головним вокзалом і проведе конкурс на облаштування 4-рівневого паркінгу на 800 місць. Також цього року стартують роботи з реконструкції вулиці Чернівецької, що веде до вокзалу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.