Вівторок, 26 вересня

На місці історичної вілли у Львові планують звести багатоповерхівку із паркінгом

У Львові планують звести багатоповерхівку із підземним паркінгом на вул. Христофора Колумба, 8/8а. Відповідний проєкт представили на повторний розгляд архітектурно-містобудівної ради 9 липня. Йдеться про ділянку в Личаківському районі, де на початку 20 століття спорудили віллу «Кароліну».

Джерело: Твоє місто.

Попередньо основним зауваженням, за словами доповідача та розробника Дмитра Яреми, було недотримання санітарних розривів від наявної забудови на вул. Христофора Колумба.

«Будинок розташований в зоні Г-2. Розрив від зони Ж-1 виконали із запасом. Усі санітарні розриви виконали. Також зменшили «пляму» забудови, яка композиційно не вписувалася в проєктовану архітектуру», – каже він.

 

 

Зокрема, порівнюючи з попереднім проєктом будівництва, поверховість будинку на всіх фасадах понизили на один поверх. Замість 3, 6, 7 поверхів, від вулиці Колумба буде три поверхи, потім будинок переходить у 5 і вже в глибині – 6.

В оновленому проєкті зменшили і техніко-економічні показники: якщо попередній варіант нараховував 40 квартир, то зараз – 34. Паркомісцями, запевнив доповідач, мають забезпечити, відповідно до норм ДБН.

Додамо, що для цієї території розроблений детальний план, що не передбачає таке будівництво. Натомість розробник звернувся в міськраду з пропозицією включити в новий детальний план території. В управлінні архітектури та урбаністики ЛМР на попередньому засіданні 25 травня зазначили, що внесення змін до детального плану зараз є в робробці.

У «Містопроєкті» рекомендували, аби поверховість будинку становила 3-4-5 поверхів. Окрім цього, були питання щодо облаштування там дитячого садка, якого проєкт не передбачає. Однак, за словами доповідача Дмитра Яреми, є достатньо громадських прощ, де би можна було облаштувати центр дитячого дозвілля або центр тимчасового перебування дітей.

За інформацією депутата Львівської облради Тараса Чолія, улітку 2017 року І.І. Штай придбав одноповерховий житловий будинок на вул. Колумба, 8 (площа – 137,2 кв. м), а також земельну ділянку для обслуговування цього будинку (площа – 0,0108 га). Потім будинок «розділили» на дві окремі частини і Личаківська райадміністрація присвоїла новоутвореній частині будинку окрему поштову адресу – вул. Колумба, 8а, хоча фізично існує один будинок – історична передміська вілла початку ХХ ст. «Кароліна». Будинок під №8а власник подарував гр. Штай М.Б.

Пізніше громадяни Штай І. І. та Штай М. Б. звернулися до Львівської міськради із окремими заявами на надання дозволів на відведення двох земельних ділянок для обслуговування своїх житлових будинків.

Ольга Коваль

Фото: візуалізації із презентації розробника

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.