п`ятниця, 21 червня

На Львівську облраду подали в суд через звернення проти реєстрованих партнерств

Звернення Львівської облради до керівництва держави щодо недопущення прийняття закону «Про інститут реєстрованих партнерств» оскаржили в суді. Позов до суду подав бісексуальний військовослужбовець ЗСУ Петро Жеруха, який є автором електронної петиції за реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар. Ця петиція набрала необхідну кількість голосів і перебуває на розгляді в президента.

Джерело: ZAXID.NET.

Військовослужбовець Петро Жеруха позивається до Львівської облради через звернення щодо реєстрованих партнерств

Львівський окружний адміністративний суд 22 травня відкрив провадження за позовом Петра Жерухи до Львівської обласної ради про визнання протиправним і скасування рішення.

Депутатка Львівської облради, голова депутатської групи «За християнські цінності» Ірина Сех повідомила, що оскаржується звернення депутатів проти прийняття закону «Про інститут реєстрованих партнерств».

«Львівську обласну раду звинуватили в дискримінації ЛГБТ. Знайшлася людина, яка оскаржує в суді звернення щодо проекту Закону України «Про інститут реєстрованих партнерств», яке підтримала більшість депутатів. Окрім «дискримінації», аргументи ті ж, що ми вже чули раніше: рада перевищила свої повноваження, втрутилася в питання, яке поза її компетенцією», – написала Ірина Сех у Facebook.

На засіданні 6 квітня з ініціативи свободівців Львівська облрада ухвалила звернення до керівництва держави щодо недопущення прийняття згаданого законопроекту. Звернення підтримав 51 депутат. Обласні депутати вважають, що законопроект суперечить Конституції, сімейному кодексу і моральним засадам українського суспільства, а «запровадження «партнерств» – це лише етап на шляху до визнання одностатевих шлюбів».

Оскаржив це звернення ЛОР в суді бісексуальний військовий ЗСУ Петро Жеруха. Він також є автором електронної петиції за реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар, на підтримку законопроекту № 9103. Петиція, яку підтримала ціла низка правозахисних організацій, була зареєстрована наприкінці березня і набрала понад 25 тис. голосів. Зараз вона перебуває на розгляді в президента. Ініціатор петиції аргументує, що легалізувати цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар в Україні необхідно, зокрема, щоб захистити права пар ЛГБТ з середовища військових.

Законопроект «Про інститут реєстрованих партнерств» (№9103) у Верховну Раду подала народна депутатка від фракції «Голос» Інна Совсун на початку березня. Вона заявила, що працювала над проектом протягом дев’яти місяців спільно з представниками ЛГБТ-спільноти і він покликаний законодавчо закріпити в Україні сімейний союз двох повнолітніх осіб однієї чи різної статі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.