На Львівщині виявили масове поховання убитих НКВД вояків УПА

На Львівщині під час пошуково-ексгумаційних робіт поблизу села Соколівка Буської громади виявили масове поховання воїнів УПА. Ексгумовані 16 останків (15 чоловіків та одної жінки) перепоховають на місцевому цвинтарі 15 жовтня.

Джерело: ZAHID.NET.

На Львівщині виявили масове поховання убитих НКВД вояків УПА

У середу, 6 жовтня, керівник комунального підприємства Львівської облради Меморіально-пошуковий центр «Доля» Святослав Шеремета розповів ZAXID.NET, що масове поховання воїнів УПА виявили у полі поблизу села Соколівка під час пошукових експедицій влітку цього року.

Характер поховання свідчить, що тіла загиблих воїнів УПА хаотично скинули в яму і закопали (фото ЛОР)

«Проведені пошукові роботи, ексгумація, антропологічні дослідження. Швидше за все, там був бій. Дослідження виявили, що в багатьох загиблих були вогнепальні поранення, характерні для бойових поранень, а не розстрільних. Є багато черепно-мозкових травм, завданих тупим предметом, швидше за все, прикладом гвинтівки. НКВД могли добивати поранених вояків», – розповів Святослав Шеремета.

Загалом було ексгумовано 16 останків, серед яких одна жінка. Більшість чоловіків загинули у молодому віці. У кількох бійців знайдено дрібні особисті речі. Характер виявленого поховання свідчить, що тіла загиблих воїнів УПА забрали з поля бою й хаотично скинули в яму.

Поховання біля Соколівки є одним із найбільших виявлених на Львівщині. У 2015 році поблизу Сколе в урочищі «Альтана» виявили масове поховання вояків УПА – 56 останків в 11 поховальних ямах.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: