На Львівщині вступники до вишів вибирають здебільшого гуманітарні спеціальності

З 21 травня по 15 червня триватиме основна сесія ЗНО.

Джерело: Дивись.

Як розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска, для цього по області підготували 116 пунктів, а розпочнеться сесія тестуванням із хімії.

«Система освіти готується до проведення безпечного та успішного тестування. Громади зобов’язані довезти учнів до пунктів тестування, адже це прописано у відповідному дорученні голови ОДА. Також мають бути забезпечені відповідні епідеміологічні умови, аби зменшити ризики поширення вірусів, до цього докладаємо багато зусиль», – розповів Олег Паска.

Кожен учасник на своїй електронній сторінці має запрошення, з яким треба прийти у пункт тестування.

«До цього запрошення треба взяти оригінал сертифікату і оригінал паспорту, внутрішнього чи закордонного, дві ручки чорного кольору і дві медичні маски. Без цього у пункт тестування не пустять. Вхід завершується о 10:50, з метою уникнення скупчень рекомендуємо приходити завчасно. В кожній аудиторії перебуватиме по 15 осіб, між якими буде до 2 метрів відстані, та два інструктори», – розповіла директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Всі пункти будуть обладнані санітайзерами, на вході мірятимуть температуру, у кожному пункті працюватимуть медичні працівники та поліція.

«37,2 – температура, із якою пропустять на тестування, при 37,3 – уже не пропустять.  Однак, якщо у дітей є хронічні захворювання чи запальні процеси, які дають підвищену температуру і це буде підтверджено довідкою, таких дітей буде допущено до тестування. Вимірюватимуть температуру і педагогам. Вимоги проходити ПЛР-обстеження для вчителів нема. Однак у межах підготовки до ЗНО усі охочі педагоги можуть зробити щеплення. Станом на сьогодні уже понад 8 тисяч освітян області отримали вакцину від коронавірусу», – акцентував Олег Паска.

До проведення ЗНО залучено більше трьох тисяч осіб.

«Для тих, хто в силу поважних причин не зможе взяти участь в основній сесії незалежного оцінювання, впродовж п’яти днів повинні у Львівський регіональний центр подати заяву на участь у додатковій сесії. Регламентна комісія центру розглядатиме кожну таку заяву окремо», – пояснила Лариса Середяк.

Водночас, як розповів Олег Паска, випускники шкіл все частіше обирають гуманітарні спеціальності.

«Діти почали обирати гуманітарні спеціальності. Це означає, що у нас серйозний зсув у напрямку гуманітаризації суспільства. Але має бути баланс, бо в країні не буде забезпечено розвиток технічних спеціальностей»,- розповів Олег Паска.

Так, цьогоріч на тестування з хімії зареєструвалося 848 учнів, тоді як у попередні роки охочих здавати хімію було близько 2 тисяч.

«Хімія – це фармацевтика, технології. Це означає, що через 5-7 років підприємства хімічної галузі не матимуть ким поповнити брак кадрів. Нам зараз потрібно велику увагу профорієнтації учнів», – додав директор департаменту.

Сьогодні завершується реєстрація на додаткову сесію для тих, хто не реєструвався на основну сесію. Цього року додаткова сесія розпочнеться 29 червня тестуванням з хімії, а завершиться 14 липня тестуванням з географії.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.