На Львівщині у трьохсот людей виявили рак шлунка за 2023 рік. Що відомо про захворювання

Рак шлунка – поширене онкологічне захворювання. За статистикою, у 2022 році цю недугу виявили у 970 тисяч людей у світі. Найчастіше на рак шлунка хворіють чоловіки та жінки після 45 років, проте останнім часом ця недуга «помолодшала» і трапляються випадки, коли такий діагноз отримали люди віком до 30 років. Про це повідомили у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Як йдеться у повідомленні, за 2023 рік на Львівщині онкологічне захворювання шлунка виявили у 300 людей. 48% з них дізнались про свою недугу вже у IV стадії.

Рак шлунка на ранніх стадіях  розвивається безсимптомно. На пізніших стадіях в людини з’являються так звані шлункові симптоми – дискомфорт у верхній частині живота, болі, які часто асоціюють з гастритом, відрижка, погане травлення, анемія, втрата апетиту чи зниження ваги. Усе це може свідчити про наявність пухлини шлунка. 

«Якщо у вас виникли такі симптоми, в жодному разі не можна займатись самолікуванням. Потрібно відразу звернутись до спеціаліста, який проведе спеціальне обстеження і зможе призначити правильне лікування», – наголосив завідувач відділення абдомінальної хірургії Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Мирон Огорчак.

Як виявити рак шлунка

Єдиний достовірний спосіб діагностики раку шлунка – це гастроскопія з біопсією. Під час обстеження лікар бере зразок тканини на морфологічне дослідження і лише потім отримання результатів, зможе чітко сказати чи є злоякісний процес у шлунку, чи ні.

Профілактика раку шлунка 

«Вживання алкоголю, неправильне харчування, куріння – усе це підвищує ризик захворіти на рак шлунка», – пояснив Мирон Огорчак.

Щоб зменшити ці ризики лікар радить вести здоровий спосіб життя, відмовитись від шкідливих звичок, правильно харчуватись та бути фізично активними. 

Нагадаємо, найбільш поширеним видом онкологічних захворювань є рак молочної залози і має найвищий рівень смертності серед пацієнток. У групі ризику перебувають жінки, яким 40 років і які не годували грудьми. Щоб не допустити виникнення раку молочних залоз, медики рекомендують жінкам здійснювати самодіагностику грудей кожного менструального циклу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.