Вівторок, 12 грудня

На Львівщині підняли ціни на проїзд у приміських маршрутках

У приміських маршрутках на Львівщині підняли ціни на проїзд. На деяких маршрутах вартість зросла з 20 до 25 грн. Загалом тарифи на проїзд загального користування з вересня зросли у всіх районах області.

Джерело: Tvoemisto.tv.

«Сьогодні тарифи на приміські та міжміські пасажирські автобусні перевезення є нерегульованими, тобто вільними. Автомобільні перевізники формують тариф на перевезення пасажирів, виходячи з ринкових умов, а також відповідно до Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», – повідомив у коментарі Tvoemisto.tv керівник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький.

Він зазначив, що у частини перевізників вартість квитка обрахована так, що вартість проїзду одного кілометра кожної наступної зони зменшується. Наприклад, вартість проїзду п’ятої тарифної зони менша за вартість проїзду одного кілометра третьої тарифної зони.

«Працівники управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації беруть участь у виїзних нарадах та громадських слуханнях у районах області з питань вартості проїзду та якості надання послуг. З метою уникнення соціальної напруги серед населення Львівщини вживаються заходи для компромісного вирішення проблем. У разі виявлення завищеного підняття цін на проїзд управління транспорту та зв’язку скерує відповідний лист до Антимонопольного комітету України для прийняття заходів реагування. Наразі жодних зловживань з боку перевізників не виявили», – каже він.

Степан Рудницький додав, що деякі перевізники вже повідомляли Львівську ОВА про підняття тарифу. Наприклад, «Фіакр» з 20 жовтня підняв тариф до мінімальної вартості 25 гривень. Загалом вартість проїзду одного кілометра становить 1,67 грн.

До прикладу, ціну на проїзд у перевізника «ТзОВ Успіх БМ» на маршруті Львів – Ковирі підвищили до 25 грн (було 20 грн), Львів – Солонка коштуватиме 23 грн (було 18 грн), Ашан – Ков’ярі – 20 грн (було 18 грн).

Нагадаємо, що на Львівщині впроваджують електронний квиток у приміських автобусах. Наразі ведеться робота щодо запуску системи «check-in – сheсk-out». Область стане першою, де в Україні впровадять е-квиток. Система мала би допомогти скласти облік пасажирів, визначити пасажиропотік у транспорті на Львівщині та надалі скорегувати кількість маршрутів за потреби. Детальніше читайте тут.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.