На Львівщині – нашестя кліщів у лісах та парках

У лісах Львівської області продовжує збільшуватися кількість кліщів. Про це пише “Гал-Інфо“.

Через зміну клімату чисельність кліщів у лісах упродовж наступних років лише зростатиме.

Парки та ліси регіону кишать кліщами через не суворі погодні умови. Кровопивці з легкістю переносять львівську погоду та розмножуються.

Еколог Ігор Антахович розповів, що зими стали м’якими, тому кліщі легко перезимовують та не гинуть. Через це їх кількість невпинно збільшується. Також поширенню кліщів сприяє те, що на Львівщині почали використовувати менше хімічних засобів. Сприяє збільшенню популяції кліщів і зменшення чисельності птахів, які їх знищували.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що зустріти кліщів можна не лише в парку чи лісі, але й у траві. Найчастіше вони сидять на висоті 20-60 сантиметрів.

Як вберегтися від кліщів

До лісу краще одягати світлий одяг з довгими рукавами, штани радять заправляти у шкарпетки. Для захисту потрібно використовувати спеціальні засоби, які відлякують кліщів.

Якщо ви йдете по стежці, то потрібно триматися ближче до її центру, адже в траві обабіч найбільше кліщів.

Коли кліщ чіпляється до одягу, то не рухається до того моменту, поки ви сядете чи ляжете. Він очікує, коли ви припините активно рухатися.

Під час прогулянки необхідно кожних дві години оглядати себе та своїх близьких. Укус кліща відчути неможливо, адже він виділяє речовину, яка знеболює укус. Після повернення додому потрібно оглянути перевірити повторний огляд.

Що робити, якщо кліщ вже присмоктався до тіла

Необхідно звернутися до лікаря. Кліща допоможуть витягнути у травмпункті. Якщо змоги звернутися до медика немає, то можна видалити кліща самостійно. У МОЗ радять використовувати так званий “кліщосмик”. Пристрій для видалення кліщів продається у ветеринарних аптеках.

Також кліща можна витягнути пальцями, обгорнутими марлевою серветкою. Робити це потрібно без ривків. Можна застосувати також пінцет.

Якщо хоботок кліща відірвався, то його варто видалити стерильною голкою. Після цього рану змастити антисептиком, а руки – вимити з милом.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.