п`ятниця, 26 квітня

На Львівщині успішно завершився чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту

Упродовж 21 – 28 серпня 2015 року Україна вперше в історії приймала чемпіонат Європи з ракетомодельного спорту. Ці представницькі європейські змагання відбулися на спеціально підготовленому полі поблизу села Великий Дорошів Жовківського району Львівської області під егідою Міністерства молоді та спорту України, федерації ракетомодельного спорту України за активного сприяння управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, Жовківської міської та районної влади. Для проведення чемпіонату було також облаштувано спортивно-розважальне містечко площею майже 100 000 кв. м., де постійно відбувалися майстер-класи з конструювання ракет, різноманітні конкурси, показові й розважальні заходи тощо.

Загалом у змаганнях взяли участь майже 150 спортсменів з 12 країн світу, зокрема з Білорусі, Болгарії, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Швейцарії, Естонії й України. Особливим учасником стала команда США, спортсмени якої змагалися на Львівщині відповідно до спеціального дозволу Міжнародної авіаційної федерації.

За підсумками 4 днів змагань українська збірна виявилася абсолютним чемпіоном у командній першості.

Українська збірна юніорів завоювала 7 золотих (3 в індивідуальному та 4 у командному заліках), 3 срібних (1 в індивідуальному та 2 у командному заліках) і 4 бронзових медалі (3 в індивідуальному й 1 у командному заліках).

Доросла збірна виборола 7 золотих (4 в індивідуальному та 3 у командному заліках), 3 срібних (2 у командному й 1 в індивідуальному заліках) і 3 бронзових медалі (2 в індивідуальному й 1 у командному заліках).

Серед кращих у збірній України відзначилися: Микола Пушкар, Сергій Шуляк, Степан Івченко, Олександр Синєлиций, Андрій Петренко, Олег Гахов, Владислав Чиж, Владислав Журавльов та ін.

На урочистій церемонії відкриття змагань, які відбулися на центральній площі стародавньої Жовкви привітати команди прибули голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, голова журі чемпіонату Терхор Возекінг, перший віце-президент федерації ракетомодельного спорту України, керівник представництва Ноосфера Венчурс Юесей інкорпорейтейд Михайло Рябоконь, президент федерації ракетомодельного спорту України, головний тренер збірної України з ракетомодельного спорту Ігор Волканов, начальник відділу аналітично-інформаційного забезпечення КБ “Південне” Олександр Логінов та ін.

Поблагословив усіх учасників на успіхи та перемоги синкел Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ о. Михайло Ткачів. А вихованці Жовківського центру дитячої та юнацької творчості разом із рок-групою Юрія Клоца подарували спортсменам та організаторам змагань чудову концертну програму.

А святкування Дня незалежності, яке припало на час проведення чемпіонату, відбулося справді у космічному стилі з запуском нічних повітряних ліхтариків.

Результати виступів збірної команди України:

В категорії S1А junior – спортсмени збірної команди України посіли 4, 5, 6-7 місця;

В категорії S3А junior – спортсмени збірної команди України посіли 4, 13 та 17 місця;

В категорії S5В junior – спортсмени збірної команди України посіли 1, 4, та 7 місця;

В категорії S6А junior – спортсмени збірної команди України посіли 3, 11-12, та 13 місця;

В категорії S7 junior – спортсмени збірної команди України посіли 3, 4, та 5 місця;

В категорії S8 D junior – спортсмени збірної команди України посіли 1, 2 та 4 місця;

В категорії S9А junior – спортсмени збірної команди України посіли 1, 4, та 5 місця;

В категорії S1В senior – спортсмени збірної команди України посіли 1, 3 та 7 місця;

В категорії S5С senior – спортсмени збірної команди України посіли 8, 9 та 10 місця;

В категорії S8Е/Р senior – спортсмени збірної команди України посіли 1-1 та 7 місця;

В категорії S9А senior – спортсмени збірної команди України посіли 5, 7-10 та 13 місця;

В категорії S3А Senior– спортсмени збірної команди України посіли 1, 8 та 10 місця;

В категорії S4А Seniors – спортсмени збірної команди України посіли 4, 9 та 14 місця;

В категорії S6А Seniors – спортсмени збірної команди України посіли 2, 12-13 та 23 місця;

В категорії S7 Seniors – спортсмени збірної команди України посіли 1, 8-9 місця.

Довідково.

Ракетомодельний спорт – це спортивно-технічний вид спорту, в якому учасники змагаються в конструюванні, виготовленні, організації запуску моделей ракет, а також пілотуванні, якщо мова йде про радіокеровані моделі.

Змагання можуть бути як особистими, так і командними, і проводяться на висоту і тривалість польоту та точність посадки. У класі моделей-копій оцінюється ступінь деталізації ракети і реалізм польоту.

Всі ракетомодельні змагання, в залежності від моделі ракет (S), поділяються на 10 різних категорій: