На Львівщині розпочались зйомки повнометражного історичного бойовика

На зйомках фільму «Екс»

На Львівщині розпочались зйомки повнометражного фільму «Екс», сценарій якого базується на реальних подіях. Про це розповів режисер фільму Сергій Лисенко.

sergiy-lisenko Сергій Лисенко

Сергій Лисенко

«Сценарій базується на реальних подіях. Це пограбування поштового відділення в маленькому містечку під назвою Городок на Галичині в 1932 чи 1933 році. Але, звісно, це стало лише поштовхом для авторської фантазії. Ми відзняли два епізоди 16-17 грудня. Зокрема, епізод замаху на радянського консула у Львові в 1933 році. Микола Лемик тоді застрелив людину, про яку він думав, що це радянський консул, а насправді це був кадебіст», – розповів Лисенко.

За його словами, фільм буде цікавим поєднанням сміху, сліз, трагедії і комедії.

«Для мене цей фільм – про поразку, яка перетворилася на перемогу. І це дуже актуальна річ для новітньої історії сучасної України. Поразка УПА стала поштовхом для формування українців як політичної нації. Сьогодні поразка на Донбасі об’єднала націю і сформувала її остаточно», – підкреслив режисер.

На зйомках у Брюховичах

На зйомках у Брюховичах

Щодо акторів, то принципом на цьому фільмі, за його словами, є заявити якомога більше молодих акторів.

«Ми практично відмовилися від київського кастингу. Шукаємо акторів саме там, де відбуваються події нашого фільму – на Західній Україні. Затверджено не так уже й багато акторів. І попереду підготовчий період – 2-3 місяці, коли ми маємо затвердити решту. Принцип такий – нові, свіжі виконавці, які потенційно мають стати новими українськими зірками», – підкреслив Лисенко. Оператором фільма є Сергій Михальчук, один із найвідоміих операторів в Україні. Композитором – лідер «Гайдамаків» Андрій Ярмола.

За жанром «Екс» – історичний бойовик. «Екс» означає «експропріація».

Події відбуваються у 1932 році на Західній Україні. Бійці підпільної української організації проводять революційну акцію проти уряду…

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.