Понеділок, 22 липня

На Львівщині Митники та волонтери обговорили актуальні питання ввезення вантажів гуманітарної допомоги

IMG_2919Керівництво Львівської митниці ДФС, представники облдержадміністрації, силових структур, громадських організацій та волонтерського руху обговорили актуальні питання ввезення вантажів гуманітарної допомоги, зокрема тих, що призначені для учасників АТО. Зустріч у форматі «круглого столу» відбулась учора, 06 серпня 2015 року, в адміністративному приміщенні Львівської митниці ДФС за ініціативи її керівництва.

В.о. начальника митниці Левко Прокіпчук проінформував  присутніх про Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про гуманітарну допомогу” щодо оперативності прийняття рішень»,  який набирає чинності  з 6 вересня цього року. Він акцентував увагу на тому, що вказаним Законом передбачено, що визнання товарів (робіт, послуг) гуманітарною допомогою здійснюють, окрім центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, обласні державні адміністрації.

Серед нововведень є те, що до  переліку підакцизних товарів, які можуть бути визнані  гуманітарною допомогою, включено транспортні засоби, що надходять у період проведення антитерористичної операції для отримання і використання визначеним Законом службам та  військовим формуванням.

Також важливим є те, що митне оформлення гуманітарної допомоги тепер буде здійснюватися не за місцезнаходженням її отримувача, як це було раніше, а  й на території адміністративно-територіальної одиниці органу, який прийняв таке рішення, про визнання гуманітарною допомогою вантажу. Якщо ж  гуманітарну допомогу визнано рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, тоді за місцем, визначеним відповідно до Митного кодексу України.

Разом з тим присутні зазначили, що згідно  закону є обмеження щодо визнання товарів гуманітарною допомогою комісіями обласних держадміністрацій, зокрема автомобілів для потреб АТО. Тож представники громадськості вийшли з ініціативою про скерування від свого імені відповідного звернення до органів законодавчої та виконавчої влади щодо вдосконалення законодавства з цього  питання. Також учасники зустрічі вирішили координувати свої дії задля  своєчасного формування обласної комісії та механізму реалізації новоприйнятого Закону.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.