На Львівщині чоловік намагався вивезти бурштин на понад 2 мільйони гривень

Два мішки «каміння», які нещодавно  затримали працівники Львівської митниці ДФС, оцінили в два мільйони гривень.

Громадянин України як водій  легкового  автомобіля, прямуючи з України в Республіку Польща через пункт пропуску «Шегині», обрав для перетину кордону смугу руху спрощеного митного контролю “зелений коридор”, чим заявив про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню, або які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Під час  митного контролю  у митників виникла підозра щодо наявності в транспортному  засобі  товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню.

Автомобіль було переведено в місце поглибленого огляду транспортних засобів та товарів, де в багажному відділенні у двох  поліпропіленових мішках  було виявлено  необроблене каміння різної геометричної форми, жовто-коричневого та чорного кольору, візуально схоже на бурштин.

Громадянин не надав жодних документів, що могли б підтверджувати вартість, місце придбання та походження, виявленого у нього товару. Натомість пояснив митникам, що невідома особа попросила перевезти через митний кордон України два мішка каміння. Працівники митниці затримали товар та  скерували  на експертизу для ідентифікації та  визначення його вартості.

Відповідно до висновку експертів, зразки ідентифіковано як дорогоцінне каміння органогенного утворення – бурштин  в стані сировини, а також частково обробленому стані (у вигляді обрізаних, шліфованих, неполірованих заготовок різної форми для виробів). Загальна вага нетто бурштину становить  понад 59 кг., а  ринкова вартість – 2 млн. 11 тис. грн.

Так,  гр. України порушив порядок проходження митного контролю через смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор» та намагався перемістити товар, який є обмежений до переміщення через митний кордон України.  За цим  фактом складено протокол  про порушення  митних правил  за  ст. 471 Митного кодексу України. Справу скеровано до суду, який  і визначить  покарання.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.