На історичних будинках Львова демонтували майже 20 кондиціонерів

Кондиціонери не можуть бути встановлені на фасадах історичних будівель.

Про це повідомила керуюча справами виконкому ЛМР Наталія Алєксєєва у Facebook — пише Діло.

“Власники добровільно демонтували 16 кондиціонерів у Галицькому районі – це хороший показник і хороший знак. Адже люди усвідомили ціну історичних будинків. Втім, примусово за розпорядженнями районних адміністрацій ще три пристрої охолодження зняли комунальники”, – зазначила Алєксєєва.

Згідно із законом України «Про охорону культурної спадщини» власники мають зняти кондиціонери.

“На вулиці Дж. Дудаєва в четвертому будинку незаконно «вліпили» пристрої для кондиціонування. Управління охорони історичного середовища видало припис про демонтаж. Адже будинок має охоронний номер 4399-Лв і є спільною історичною спадщиною. Сумною була і доля кондиціонера на 17-му будинку із вулиці Грушевського: він теж покидає насиджене місце. Будівлю із охоронним номером 4326-Лв цей пристрій не прикрашав”, – йдеться в повідомленні.

Керуюча справами виконкому ЛМР зазначила, що кондиціонери за жодних умов не можуть бути на фасадах історичних будівель. В таких місцях власники повинні знайти інший спосіб охолодження, або ж встановити техпристрої по-іншому – тобто на балконі, в технічних приміщеннях тощо і без пошкодження фасаду.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: