На громадських слуханнях підтримали подорожчання проїзду в трамваях і тролейбусах Львова

За квиток у торгових точках за 6 грн та у водія – за 7 грн проголосували 111 із 200 зареєстрованих учасників громадських слухань.

На громадських слуханнях, які відбулися вчора у приміщені Личаківської районної адміністрації, більшість присутніх проголосувала за подорожчання проїзду у трамваях та тролейбусах, пише Твоє місто.

За квиток у торгових точках за 6 грн та у водія – за 7 грн проголосували 111 із 200 зареєстрованих учасників громадських слухань. Проти висловились 47, утримались – двоє.

На відміну від слухань про підвищення тарифів на проїзд у автобусах, що відбулись напередодні, цього разу прийшло більше мешканців, працівників ЛКП «Львівелектротранс», учасників ГО та молоді з Нацкорпусу, яка вела себе агресивно. Головував на слуханнях заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий. На зауваження голови ГО “Розвиток громади” Володимира Беня, що міський посадовець не може вести слухання, завідувачка сектору громадських слухань ЛМР Дзвенислава Челепіс пояснила, що це не порушує регламенту громадських слухань та запропонувала присутнім висунути свою кандидатуру.

Як пояснив під час слухань керівник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів, один кілометр транспортної роботи для трамваїв коштує 75,7 грн, а для тролейбусів – 61,7. За рік необхідно виконати 5,5 млн км та 4,7 млн км відповідно, тож загалом на оплату транспортної роботи на електротранспорт доведеться витратити 707 млн грн на рік. За його словами, 37% витрат ЛКП «Львівелектротранс» наразі не покриває ніхто, тому є необхідність у коригуванні тарифу.

Далі питання учасників громадських слухань, зокрема місцевих депутатів Сергія Іваха, Ігоря Телішевського та Ігоря Зінкевича, а також представників Нацкорпусу ледве не спровокували бійку. Здебільшого вони нарікали на те, що електротранспорт у Львові не покращується, а тарифи щороку підвищують. 

Також активістка ГО «Народна дія Львів» Ірина Юзик викликала на слухання поліцію, зазначивши, що за правилами міська рада мала б оприлюднити регуляторний акт із обрахунками й обґрунтуванням нових тарифів, чого, за її словами, не зробили. Щоправда цей регуляторний акт на сайті міської ради Львова оприлюднили ще 1 листопада, а, за словами Дзвенислави Челепіс, письмових зауважень та пропозицій за цей час до нього не надходило.

Попри те, що вголос більшість присутніх висловились проти подорожчання, остаточним голосуванням коригування тарифу таки підтримали. Тепер його мають погодити члени виконавчого комітету ЛМР.

Нагадаємо, що  востаннє підвищували вартість проїзду в трамваях і тролейбусах Львова у травні торік.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.