Вівторок, 21 травня

На честь Яцека Куроня у Львові можуть перейменувати вулицю Стрийську

У Львові з’явиться вулиця Яцека Куроня. Відомі львів’яни закликали перейменувати одну із вулиць міста на честь відомого польського громадського діяча, одного з засновників «Солідарності» та знаного прихильника польсько-українського порозуміння.

вулиця стрийська

Такий жест, розповідають ініціатори, стане кроком до примирення між українським та польським народами. У міськраді цю ініціативу підтримали. Вже на наступній сесії будуть вирішувати, яка з вулиць міста змінить назву, повідомляє zaxid.net.

Польський політик, дисидент, інтелектуал, громадський діяч Яцек Куронь народився у Львові. Активний діяч антикомуністичної опозиції прожив тут 11 років. Та впродовж свого життя неодноразово закликав українців та поляків до примирення. Навіть за кілька років до смерті, у 2002 році, приїжджав на спільні молитви на Личаківському кладовищі.

«Він тоді приїхав, уже був хворий, на візочку. Але уявляєте собі, приїхав із Польщі на автобусі на візочку, але приїхав з тим, щоби віддати шану цьому стилю, новому стилю стосунків поміж поляками та українцями», ‒ згадує Мирослав Маринович, віце-ректор УКУ.

У знак примирення поміж польським та українським народом відомі львів’яни запропонували міськраді перейменувати одну з центральних вулиць в честь Яцека Куроня. Серед ініціаторів ‒ письменники, історики, журналісти.

У міськраді запевняють: вулиця імені Яцека Куроня буде. Та спершу хочуть зробити громадські обговорення.

«Зараз це звернення опрацьовується на комісії, яка створена в міській раді, і після роботи комісії питання буде виноситися на голосування в сесійну залу», ‒ розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

За словами голови департаменту розвитку ЛМР Наталії Бунди, рішення можуть прийняти вже наступного тижня.

Яцек Куронь колись жив на вул. Стрийській, розповів Андрій Садовий. Тож, можливо, саме ця вулиця змінить назву. Остаточне рішення міська рада прийматиме після обговорення з громадськістю.

P.S. Мер Львова заперечив можливість перейменування вулиці Стрийської. «Вулиці Стрийської в переліку потенційних вулиць, площ, скверів для перейменування немає і не було», – заявив 17 листопада Андрій Садовий.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.