Заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький каже, що слова України не відповідають реальним діям, та заявив про проблему довіри до українського партнера.
Про це він говорив у першій програмі “Польського радіо”, коментуючи статтю глави МЗС України Павла Клімкіна у виданні Rzeczpospolita, повідомляє Onet.pl.
Ціхоцький звернув увагу на те, що міністр Клімкін заявив про готовність взяти на себе відповідальність за поліпшення відносин.
“Я питаю себе: чому українська сторона двічі за останні півроку відхилила пропозицію про створення політичного комітету високого рівня, щоб обговорити всі ці питання?” – заявив Ціхоцький.
За його словами, теми для обговорення можуть бути різні: ексгумація польських жертв на території України чи внесення поправок до Закону про Інститут національної пам’яті.
“Це власне невідповідність між голосом псевдо-глузду і реальністю, коли українська сторона саботує і заперечує пропозиції щодо співпраці з нашого боку. Це можна описати символічно: Росія відрізає газ – відразу ж збільшені поставки з польської сторони. А натомість маємо демонстрації під прапорами Степана Бандери у Львові під гаслом “Львів не для польських панів”, – зазначив заступник глави польського МЗС.
“Проблема полягає в тому, що слова української сторони не мають ніякого відображення в реальності. Це проблема довіри до нашого українського партнера, який у квітні 2015 року, у день візиту президента Польщі до Верховної ради, прийняв так званий пакет законів про героїзацію Української Повстанської Армії”, – додав він.
Ціхоцький також прокоментував пропозицію Павла Клімкіна переосмислити постать Юзефа Пілсудського, звинувативши його у “історичній неграмотності”.
Раніше Павло Клімкін заявляв: “Якщо деякі польські політики й далі наполягатимуть на забороні в Україні Степана Бандери й УПА, то за принципом “почни з себе” вони б передусім мали заборонити Юзефа Пілсудського з його жорстокою “пацифікацією” українців Галичини, а також Армію Крайову, чиї загони здійснювали криваві каральні акції проти українських сіл”.
“Прирівнювання Бандери до Пілсудського, прирівнювання Aрмії Крайової до УПА, прирівнювання різанини на Волині до боротьби Армії Крайової на Сході – це ревізіонізм чи заперечення волинського злочину, це дуже тривожно”, – сказав Ціхоцький.
Як відомо, 4 березня праворадикали провели у Львові смолоскипний марш під антипольськими гаслами, зокрема, “Львів – не для польських панів”. Учасники маршу заявили, що хотіли показати, що “Львів є бандерівський”, одночасно критикуючи польський закон Про Інститут нацпам’яті.
Підтримайте проект на Patreon