**Корупційна схема на митному посту Львівщини: начальник відділу отримав понад 3,6 тисячі доларів за оформлення 61 автомобіля**
Начальнику відділу митного оформлення одного з постів Львівської митниці оголошено підозру в одержанні неправомірної вигоди. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури, пише Суспільне.
Згідно з матеріалами слідства, посадовець організував корупційну схему, в рамках якої отримував готівкові кошти за сприяння безперешкодному ввезенню автомобілів зі Сполучених Штатів через країни Євросоюзу до України.
Правоохоронці задокументували злочинну діяльність митника за період травня — червня поточного року. За цей час він незаконно оформив 61 транспортний засіб, отримавши в цілому 3 660 доларів США. У червні, після того як посадовець отримав останню частину хабара у розмірі 2 880 доларів за чергову партію автомобілів, його затримали правоохоронці.
Підозра митнику висунута за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України — одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням. Ця стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від п’яти до десяти років, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певними видами діяльності на строк до трьох років із конфіскацією майна.
Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та його відсторонення від займаної посади. Слідчі дії тривають, а правоохоронці встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до цієї протиправної діяльності.