Неділя, 6 жовтня

Муніпальна поліція вилучила у вуличних торгівців майже 300 кг продуктів (відео)

Периметр навколо Привокзального ринку найбільший осередок стихійної торгівлі у Львові.

Починається він ще на вулиці Городоцькій, а далі тягнеться площею Кропивницького і всією вулицею Героїв УПА та Чернівецькою. Продавці місця для торгівлі обирають за принципом «де бачу там встаю», пише zaxid.net.

Люди, які торгують на вулиці не мають документів, а походження їхнього товару невідоме. Працівники ЛКП «Муніципальна варта» розганяють вуличних підприємців і складають на них протоколи про адмінправопорушення. Однак, таке покарання стихійних торговців зовсім не лякає.

У четвер, 24 жовтня, працівники львівської муніципальної варти провели один із найбільших своїх рейдів. У ньому взяли участь більше 30 працівників ЛКП, а ще залучили поліцію. Впродовж п’яти годин вони розганяли вуличних торговців. Ще складали на порушників протоколи – про порушення благоустрою в місті та торгівлю товаром невідомого походження у недозволених місцях. Після цього муніципали вилучали товар.

Вуличні торговці самі зізналися журналістам ZAXID.NET, що не працюють на базарі, бо там за місце треба платити: «Я вийшла оце до самого ринку, а там якийсь Олексій сказав – «тобі нема тут місця». Всім дають місце, а мені не дають. Тому що я не плачу», – розповіла пані Ольга, жінка яка торгувала ковбасою на тротуарі біля церкви Ольги та Єлизавети.

Муніципали спершу попереджають порушників, аби ті звільнили тротуар. У тих, хто не реагував на попередження, муніципали вилучали товар. За спостереженнями муніципалів – бабусі з села, які продають щось своє вирощене на городі, одразу йдуть. А, ті хто перепродує товар, не хочуть вступатися. На злісних порушників і складають протокол. «В протоколі йдеться, що пані, яка вже втекла, здійснювала вуличну торгівлю. Жінка підтвердила, що вона тут торгує. Зараз ми описуємо товар, його вилучаємо і перемістимо на складські наші приміщення», – розповів працівник ЛКП «Муніципальна варта», Ігор.

Після конфіскації товару муніципали перевозять його на свої складські приміщення. Людина може забрати конфіскат лише після рішення суду, який і визначить розмір штрафу. Максимальний штраф за торгівлю без документів складає 85 гривень, а за порушення благоустрою 1700.

Окрім «тротуарних» торговців, є ще одні порушники – ті, хто продає з машини. На таких людей складають додаткові протоколи за порушення правил дорожнього руху.

Рейди на стихійні ринки муніципали проводять щодня у різних районах міста. Однак, цей один з найбільших. До нього залучили більше 30 працівників муніципальної варти і навіть поліцію, які стежили «за громадським порядком, щоб не було порушень як з боку працівників муніципальної варти, так з боку громадян», – додав патрульний поліцейський Дмитро Григораш.

Рейд муніципалів тривав майже п’ять годин. Увесь цей час вони ходили вулицями навколо Привокзального базару. Та щойно муніципали розігнали торговців на одній вулиці і зникали за поворотом, як порушники знову приходили торгувати. «Всі повернулися і я повернулась», заявила продавчиня овочів.

Львів’ян неоноразово закликали не нехтувати власною безпекою і не купувати продуктів харчування невідомого походження в місцях стихійної торгівлі. Адже придбані з рук продукти не відповідають санітарним нормам. Однак, покупці часто ігнорують застереження, бо помилково вважають їх свіжішими і, водночас, дешевшими.

Під час рейду працівники муніципальної варти вилучили у вуличних торговців найрізноманітніші товари – каву, приправи, польські продукти, косметику. А ще 225 кілограмів овочів та фруктів, 49 кілограмів карасів і толстолобів, 19 ваз з квітами та 150 пар шкарпеток.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.