“Можна без репетиторів?”: історії львівських випускників, що склали ЗНО на 200 балів

Цьогоріч в Україні основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2021 розпочалась 21 травня. Більшість результатів стали відомі минулого тижня.

У місті Львові 41 випускник отримав найвищий результат у 200 балів на ЗНО, з них 8 випускників — по 400 балів з базових дисциплін. Також вони отримали від міста від 5 до 10 тис. грн премії.

Троє львівських випускників, що склали оцінювання з англійської мови на відмінно, розповіли Ділу, як вдалось досягти такого високого результату та у який університет вони мріють вступити.

Тетяна Уфімцева, учениця львівського ліцею 45

Я готувалась із репетитором впродовж двох років. У кінці 10 класу я вже мала підготовку на 194-196 балів, коли писала пробні тести. А у 11 класі я почала готуватись до екзамену IELTS (міжнародна система тестування англійської мови призначена для тих, хто прагне вступати до вишів англомовних країн, проходити практику чи імігрувати — ред.). За два місяці до ЗНО я знову взялась за підготовку і на самому оцінюванні сумнівів вже не було, воно було дуже легким у порівнянні з міжнародним іспитом. З іншими дисциплінами було трішки важче.

Я вважаю, що до української мови варто починати готуватись щонайменше за рік, від літа, за умови якщо працювати із репетитором. Але якщо готуватись самотужки, знадобиться ще більше часу. Знаю учнів, які готувались самостійно і склали його на 190 балів, це теж можливо. Багато залежить від вчителя. Також потрібно купувати додаткові матеріали, спеціальні книжки. Я вважаю, просто на шкільних уроках так добре підготуватись дуже складно.

Планую вступати до Українського католицького Університету за напрямками ІТ та бізнес-аналітика.

Дмитро Мельник, учень львівської СЗШ 60

Мені допомагала готуватись сестра, вона займалась репетиторством і добре знає англійську. Також мені дуже допомагало те, що я дивився серіали англійською, слухав носіїв мови.

Я думаю, що гарно підготуватись можна й самотужки. Усе залежить від докладених зусиль та часу. Це стосується усіх предметів.

Зараз я думаю про вступ на міжнародні відносини, хочу поєднувати у навчанні політику і економіку.

Ксенія Кравець, учениця львівського ліцею 52

До англійської я готувалась починаючи з жовтня із репетитором, займались раз на тиждень. Вважаю, що репетитори у цій справі не головне, просто важливо бути організованою людиною. Особисто я мала репетиторів лише із двох предметів із чотирьох.

Маю на меті вступити до Варшавської кіношколи.

Як писало Діло, учениця з Червонограда, що на Львівщині отримала 200 балів на ЗНО.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: