Вівторок, 12 грудня

Мер Львова забрав відзнаку у російського олігарха Фрідмана

Міський голова Львова Андрій Садовий скасував своє рішення нагородити російського олігарха, уродженця Львова Михайла Фрідмана відзнакою “Почесний знак святого Юрія“.  Про це стало відомо з оприлюдненого на сайті мерії розпорядження — пише Варта1.

«У зв’язку із повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України: вважати таким, що втратило чинність розпорядження Львівського міського голови від 03.06.2011 № 226 «Про нагородження відзнакою «Почесний знак святого Юрія» М. Фрідмана», – йдеться у розпорядженні  №422 від 2 жовтня 2023 року.

Довідково: 

“Почесний знак святого Юрія” – це міська нагорода, якою нагороджують за видатні заслуги перед Львовом. Ця особлива нагорода присвячена покровителю міста – святому Юрію. Нещодавно Андрій Садовий почав посмертно нагороджувати цією відзнакою львів’ян, які загинули у боротьбі проти окупантів. Михайло Фрідман був нагороджений цією відзнакою у 2011 році, коли започаткував у Львові щорічний джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest (до 2017 року — Alfa Jazz Fest).

Михайло Фрідман – російський олігарх, бізнесмен єврейського походження, громадянин росії та Ізраїлю. Уродженець Львова.

Михайло Фрідман є співвласником і головою наглядової ради консорціуму «Альфа-груп», куди входять Альфа-Банк, телекомунікаційна компанія Altimo, що має частку в різних мобільних операторах, зокрема в «Київстарі». Фрідман перебуває у санкційних списках ЄС, США, Британії та Канади.

Як відомо, в Україні заарештовані його активи на 12 мільярдів гривень. Також Михайло Фрідман був ініціатором створення фестивалю Alfa Jazz Fest, який проходив у Львові з 2011 року. Титульним спонсором фестивалю до 2018 року виступав «Альфа-Банк Україна», у зв’язку з чим фестиваль називався Alfa Jazz Fest. У 2018 році назву змінили на LeopolisJazzFest, а зараз його не проводять.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.