Вівторок, 3 жовтня

Масштабні військові навчання для цивільних вперше провели у Львові

Військові навчання відбулися на території стрілецького стенду, що на Єрошенка, 34. На них зареєструвалися майже пів тисячі осіб. І, незважаючи на погоду, охочих зібралося також чимало. Людей поділили на групи і навчали основам стрільби, домедичної допомоги, тактики, мінної та вибухової справи, а також інженерії.

Джерело: НТА.

Перед практичною частиною провели теоретичну, розповідає один із організаторів вишколу Сергій Бевз: «Кожна людина пройде короткий курс по техніці безпеки для того, щоб не нашкодити ні собі, ні іншим, після цього людині дадуть можливість потримати в руках зброю». 

Учасники вишколу розповіли, що перш за все хочуть отримати необхідні зараз знання. 

 «Я тут, щоб навчитися саперній справі мінімально, стрільби зі зброї, хоча мене цього в школі ще навчили, але було б добре відточити свої навички тут. Хочеш миру – готуйся до війни» – поділився з журналістами один з учасників вишколу.

Окрім того, чимало присутніх зауважили потребу знати чіткий алгоритм дій у тому випадку, якщо військо

 «Вирішив прийти сюди, щоб знати конкретний алгоритм дій, що робити і набути практичних навичок», – говорить львів’янин, що доєднався до навчання.

 «Ми повинні бути готові і перша медична допомога для жінок це взагалі перше, що повинно бути і вміння володіти зброєю напевно теж, щоб нас просто не застали раптово», – додає ще один учасник вишколу. 

Стріляти вчились і чоловіки, і жінки. Враженнями від першої стрільби поділилася Олеся: «Це було дуже по-новому для мене, ніколи раніше не стріляла, дуже важко спочатку, незрозуміло, але якщо тренуватися, то через деякий час вийде».

Учасникам вишколу показували як правильно надавати домедичну допомогу. Інструктор з тактичної невідкладної медицини Олексій Андрійчук каже, година навчання це зовсім мало, а тому для початку потрібно розповісти про найважливіше: 

«Спробую дати основи, а саме як зібрати себе докупи не панікувати і надати допомогу саме в найбільш такій екстремальній ситуації» – говорить він.

Також людям розповідали як поводитися, якщо знайшли небезпечну річ і демонстрували різні види вибухівки: ручні гранати, протипіхотні міни, снаряди, різноманітні реактивні гранати.

Керівник львівського стрілецького стенду Олександр Шлюс каже, поки місто готується побудувати стенди біля Грибовичів, то тут уже навчатимуть мешканців усьому необхідному для оборони:  «Ми можемо показати, що прямо тут і зараз ми можемо робити таке саме, тобто вже навчати людей, якщо розпочнуться якісь бойові дії». 

Відтак, військові навчання планують організовувати часто, ймовірно, що навіть кожного тижня. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.