Маріупольські школярі відзначають День Незалежності у Львові

19 серпня до Львова завітали школярі з прифронтового міста Маріуполь. протягом тижня гості знайомляться з культурною спадщиною нашого регіону, відвідують львівські підприємства та організації, зустрічаються із громадськими активістами та волонтерами. Разом з львів’янами юні маріупольці відзначать День Незалежності України.

 

«Ще на початку року завдяки львівським міліціонерам, що служили в Маіруполі та охороняли підступи до міста, ми познайомились із місцевими активістами з Координаційного центру патріотичних сил «Новий Маріуполь», – розповідає Наталія Куба, Громадський Сектор Майдану Львова. – Ми відвідували це місто навесні, провели чимало заходів у школах та дитячих центрах творчості. Всюди нас зустрічали дуже гостинно, ми побачили неприховану зацікавленість, щирість та відкритість. Саме тоді в нас і виникла ідея організувати для дітей подорож до Львова.»

 

Львівські та маріупольські активісти поставили собі за мету не лише налагодити дружнє спілкування між школярами з двох міст, а й обов’язково познайомити дітей зі Сходу з історією та культурою Львівщини, з активними людьми, що тут живуть і працюють.

 

«У нашій групі 37 школярів віком 12-16 років, – зазначає Любов Широченко, Благодійна організація «МІКС», Маріуполь. – Це діти учасників АТО, волонтерів, громадських діячів з нашого міста, а також місцевих правоохоронців, які несуть службу на блокпостах, зокрема у Мар’їнці. Серед них є й переселенці з Криму, Волновахи, Слов’янська. Деякі з цих дітей втратили рідних під час військових дій.»

 

Протягом тижня маріупольці оглядали місто й подорожували замками Львівщини, познайомились із керівництвом львівської міліції, побачили, як готуються до початку роботи поліцейські з нової патрульної служби та привітали їх у день складання присяги. Школярі побували на екскурсії на Кондитерську фабрику «Світоч», гостювали в упорядників Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького, відвідали волонтерську збірку біля Короля Данила та разом з активістами молодіжних організацій дослідили етно-музей «Шевченківський гай». У День Державного Прапора України, 23-го серпня, діти з Маріуполя вшанували пам’ять загиблих українських воїнів, поклавши квіти на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря.

 

«Намагались зробити програму для наших гостей максимально цікавою, насиченою та пізнавальною, – каже Марія Кісіль, Громадський Сектор Майдану Львова. – Ми мали на меті не лише розважити дітей та показати їм красиве місто. Наша основна ціль – познайомити школярів із прикладами успішного підприємництва, роботою міських установ, представниками громадських організацій, активістами та волонтерами. Велика подяка усім, хто допоміг нам здійснити цей задум. За якийсь недовгий час ці діти визначатимуть, яким буде майбутнє Маріуполя. Сподіваємось, що досвід  відвідин Львова стане для них дуже корисним.»

 

Юні маріупольці зустрічають та відзначають разом з львів’янами День Незалежності. Усюди, де вони з’являються, звучить їхнє патріотичне гасло: «Хай пам’ятає кожна людина, що Маріуполь – це Україна!».

 

«Львів-Маріуполь: у майбутнє разом!» – це спільний проект Громадського Сектору Майдану Львова та Волонтерського Центру «Новий Маріуполь». Його мета – суспільний діалог та об’єднання заради майбутнього України. Проект здійснюється за підтримки ГУ УМВС України у Львівській та у Донецькій областях, сприяння Львівської міської ради, громадських організацій та підприємств.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.