Майже 90% пацієнтів на ШВЛ помирають, вільних ліжок немає, – львівський лікар про коронавірус в області

Головний лікар Львівської лікарні швидкої допомоги Олег Самчук розповів, що станом на 8 квітня в лікарні є більше 1400 ліжок – і всі вони заповнені пацієнтами з коронавірусною інфекцією.

Про це повідомляє ZAXID.NET, пишуть “Львівські новини“.

За словами лікаря, коли він почав роботу у 2020 році, у лікарні було 925 ліжок, зараз ця кількість збільшилася до 1400.

Всі заповнені“, – відповів Олег Самчук.

Також у лікарні доводиться розгортати нові ліжка для того, щоб був запас для нових пацієнтів.

“У нас є резерв – ми постійно нові ліжка розгортаємо. Ми щотижня додатково розгортаємо 50-100 ліжок, щоби в нас був запас: якщо в день поступає на лікування 50-60 пацієнтів (це максимально), щоб ми могли мати 100 ліжок в резерві. Наприклад, на сьогодні у нас є 80-100 ліжок в резерві, що ми можемо покласти пацієнтів”, – розповів головний лікар Львівської лікарні швидкої допомоги.

Олег Самчук зазначив, що вони не відмовляють жодному пацієнту. Також у медзаклад приймають пацієнтів і з інших областей.

Розумієте, коли ми лікували першу-другу хвилю – це було зовсім інше. Під час цієї третьої хвилі – це інший штам коронавірусу, британський. От сьогодні за допомогою однієї з приватних лабораторій ми почнемо досліджувати на штами – чи це є звичайний коронавірус, чи це є мутований штам“, – поділився медик.

За його словами, зараз пацієнти надзвичайно “поважчали, перебіг хвороби став швидший і загрозливіший”.

Коли у пацієнтів 10-20% враження легень – це було раніше критично, то зараз ми ведемо пацієнтів із 40-50% ураження”, – розповів Самчук.

Олег Самчук повідомив, що смертність, на жаль, при важких формах і запущеності велика.

Але якщо ми говоримо про смертність пацієнтів, які вже перебувають на апараті ШВЛ, то коли в світі 10% цих пацієнтів виживає, в нас 13-14% виживання цих пацієнтів. У нас досить потужна реанімація, і ми стараємося тих людей, які потрапляють на ШВЛ, зняти їх із ШВЛ“, – додав він.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.