Понеділок, 17 червня

Майже 100 трансплантацій. У 2022 році львівські медики провели рекордну кількість пересадок органів

У 2022 році хірурги Першого медичного об’єднання Львова провели рекордну кількість трансплантацій, врятувавши майже сотню українців в Україні. Медичні команди пересадили 7 сердець, 12 печінок та 78 нирок. З них три нирки та одну печінку отримали діти.

Про результати своєї роботи у році, що минає розповіли у Першому медичному об’єданні Львова — пише НТА.

Нирки львівські трансплантологи пересаджували пацієнтам з важкою нирковою недостатністю. В 90% випадків – це хронічний гломерулонефрит. Від родинного донора за рік пересадили 43 нирки. Посмертно – 35. Печінку отримували пацієнти з цирозом. Їхній вік – від 30 до 50 років.

Серця пересаджували сімом чоловікам. Найстаршому з них – 67 років. Наймолодшому – лише 34. Важку серцеву недостатність у них спричинили вроджена дилатаційна кардіоміопатія, або ішемічна кардіоміопатія – ураження значної частини міокарда внаслідок інфаркту.

«Наша мета у 2023 році – зробити мінімум вдвічі більше операцій та активно розвивати дитячу трансплантологію – аби кожна дитина, кожен українець отримав орган тут, в Україні. Величезна вдячність всім медичним командам за їхню наполегливу та самовіддану працю упродовж року! Дякуємо нашим колегам з інших медичних закладів України, з якими співпрацюємо у трансплантації органів», – зазначають у Першому ТМО Львова.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.