Четвер, 30 листопада

Майданчик у Парку імені Івана Франка готовий на 95%. Були там?

Дітям шалено подобається! Тут без питань. Майданчик гарний, якісний, сучасний, абсолютно далекий від звичних для старшого покоління совдепівських залізних турніків і гойдалок. А тому в дорослих, незвиклих до такої атракції, подекуди виникають сумніви чи запитання. Тож нумо розвінчувати страхи.

Джерело: ZAXID.NET.

Чи чекали ми такого ажіотажу на цьому майданчику? Очевидно. Охочих тут побавитися не стримувала навіть загорожа, коли дерев’яні конструкції були ще тільки на стадії монтажу. Але відразу хочу запевнити: майданчик готовий до використання за призначенням. Доробляємо невеликі роботи, які, утім, звичайно, важливі. Про час не кажу. Прогнози у стилі класика «тиждень-два – і перемога» – не моя тема.

Залишилося закінчити замощувати дерев’яну бруківку на вхідних групах, припильнувати, щоб вкотре не витоптали засіяний газон (головний біль Володимира Данилюка), зорганізувати якісний догляд майданчика силами ЛКП «Зелений Львів», що власне і опікується парком і майданчиком.

Тому діти не бояться, батьки звикають, про безпеку дбаємо спільно.

А тепер про найпоширеніші питання.

Щодо висоти

Майданчик у парку Франка аж ніяк не надто високий. Скажу більше: коли ми лише розпочинали цей проєкт, були пропозиції навіть про висоту вежі на десяток метрів. Але передбачали ситуацію «у страху очі великі». Тому вирішили у Львові розпочали з лайтовіших висот.

Хто мав нагоду відвідувати дитячі майданчики в Європі, знає, що зазвичай там вони в рази вищі. І на око українцям, звичним до інших стандартів, здаються не такими вже й надійними. Але вони точно безпечні. Якщо не робити дурниць.

Ситуація, свідком якої був сам. Дитина не зсередини, а ззовні по канатах, інших конструкціях вилазить на дах вежі. А потім починає підтягувати за руку ще й колєг. Це небезпечно? Безсумнівно. Чи втримає табличка «Вилазити на дах заборонено» від такої активності? Сумнівно, хоча і вона буде. Тому лише розмова з дітьми, пояснення, чому так робити не можна. Розкажіть дітям, що лазити можна і треба, але зсередини, щоб не було пригод з неприємними наслідками.

Скрізь є правила поведінки. І на цьому майданчику зокрема. Давайте їх дотримуватися.

«Нічого не видно, що всередині»

Не видно, а отже, небезпечно? Не так. Раджу батькам просто походити всередині. Так, це можливо. Як і з’їхати з гірки. Точно витримає, ми перевіряли J До речі, всередині замку чудові малюнки!

Утім, щоби батькам не було так лячно, ми вирішили згодом встановити такий собі макет внутрішнього інтер’єру – буде видно усі ходи і виходи. Можливо, так буде легше уявити і зорієнтуватися, де ваша дитина. Навіщо зайві хвилювання для батьків.

Чому камінці, а не резинове покриття

Відсів прекрасно амортизує, не смердить на сонці, не фарбує взуття. А ще – чудово пасує до ландшафту парку, де і розміщений майданчик.

Дійсно, відсів потребує догляду. Якщо просто – то мова про вирівнювання ям. Про це подбаємо. Комунальники «Зеленого Львова» будуть за цим стежити, як і загалом доглядати за майданчиком.

Про стандарти безпеки

Проєкт пройшов експертизу щодо безпеки. Водночас виробник майданчика ініціював ще одну, за європейськими нормами. На початку травня до Львова приїдуть фахівці з Німеччини, які сертифікують майданчик за стандартами Європи. Цього не вимагає українське законодавство, але хочемо зробити все задля максимальної безпеки львівських дітей.

Водночас хочу наголосити: є стандарти, а є здоровий глузд. Є певні речі, які можуть і мають контролювати батьки. Я про танці чи селфі на даху вежі. Хто був на майданчику – той розуміє, про що мова. Німецькі фахівці шоковані безстрашністю і до певної міри безконтрольністю українських дітей.

Звичайно, закриємо всі шпарини, через які можна хоча б теоретично протискаючись вилізти з внутрішнього боку на дах, обмотаємо перехід між вежами спеціальною сіткою, звісно, встановимо інструкції поведінки на майданчику. Але звертаюсь до батьків, поговоріть з дітьми про наслідки такої безпечності.

Замість висновку

Майданчик крутий! І з огляду на його популярність серед дітей, Львову потрібно ще. Що ж, будемо старатись.

Автор: Любомир Зубач

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.