ЛЬВІВЯНИ Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ: ІЗ ГРИБОВИЦЬКОГО СМІТТЄЗВАЛИЩА НЕВІДОМІ НЕЗАКОННО ВИВОЗЯТЬ КИСЛІ ГУДРОНИ

Зінкевич4 січня 2016 року члени Львівської обласної організації партії УКРОП взяли участь у виїзному засіданні міжвідомчої комісії із розслідування незаконного вивозу кислих гудронів із Грибовицького сміттєзвалища.

Із ініціативи члена партії УКРОП, голови комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів, депутата Жовківської районної ради Ігора Муравського міжвідомча комісія перевірила інформацію, викладену в зверненні ГО «Комітет екологічного порятунку Львівщини».
У звернені голова організації, Марко Шпікула, повідомляє про систематичний відбір і вивіз вкрай небезпечних кислих гудронів із сміттєзвалища, що знаходиться поблизу селища Грибовичі. Робітники, які без відповідних засобів захисту, завантажують у цистерну отруйні речовини, пояснили, що провадять ці роботи за вказівкою керівництва ТЗоВ «Карпат-ЕКО». Дозвільних документів на відвантаження не надали.
Журналісти газети «Ратуша» провели власне розслідування, і з’ясували, що фірма «Карпат-ЕКО» зареєстрована у місті Бориславі Львівської області. У Бориславській мерії, за інформацією «Ратуші», не надавали жодних дозволів на роботу з гудронами і про існування такої фірми нічого не знають.

За фактом незаконного вивозу кислих гудронів порушена кримінальна справа. Проте цистерна, завантажена токсичними речовинами, уже котрий місяць таки час од часу виїжджає із Грибовицького сміттєзвалища у невідомому напрямку.

ІГОР МУРАВСЬКИЙ, член партії УКРОП, голова комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів, депутат Жовківської районної ради : «Кислі гудрони належать до токсичних речовин 2 класу. Більш небезпечні лише радіоактивні відходи. Із якою метою викрадають цю отруту із 3 гудронових грибовицьких озер? Куди вивозять? Гудрони можуть додавати до складу асфальту, можуть використовувати як паливо, тощо. У будь-якому варіанті використання вони становлять небезпеку для оточуючих. Не виключено, що через цю гудронову аферу втратять здоров’я невинні люди».

На Грибовицькому сміттєзвалищі за різними підрахунками міститься від 200 до 500 тисяч тон кислих гудронів. Вони належать Львівському дослідному нафтомаслозаводу, який нині є банкрутом. Марко Шпікула стверджує, що кілька років тому підприємство перевело свої гудрони у розряд сировини та навіть зуміло взяти під це кредит у 10 млн. гривень.

ІГОР ЗІНКЕВИЧ, член партії УКРОП, депутат Львівської міської ради, керівник ГО «Варта-1»: «За зверненням громадян селища активісти ГО «Варта-1» виїжджали в Грибовичі ще у жовтні. Затримували цистерну із отруйною речовиною, викликали міліцію. Але це ніяк не змінило ситуацію. Зараз будемо використовувати інші важелі. Візьмемо ситуацію під депутатський контроль. Найбільшою проблемою є те, що озера з рідкими гудронами є у власності підприємства – банкрута. Депутати партії УКРОП відтепер не лише слідкуватимуть за ходом порушеної кримінальної справи, а на всіх рівнях ініціюватимуть передачу гудронових озер у власність міської чи обласної влади. Екологічна небезпека повинна бути локалізована. Ми зробимо все для того, аби у цивілізований спосіб позбавити Львівщину цієї проблеми. Маємо порозуміння із цього питання з депутатами інших фракцій. Будемо вирішувати долю отруйних гудронових озер спільно».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.