Договори про закупівлю труб було укладено у липні та жовтні цього року.
Львівське комунальне підприємство «Львівводоканал» провів закупівлю труб ВЧШГ із захисним зовнішнім та внутрішнім покриттям, виготовлених в Ірані. Відповідні тендери провели у травні та жовтні цього року, а постачальником труб стала київська компанія – товариство з обмеженою відповідальністю «Інтерструм».
Джерело: голова Державної аудиторської служби України Геннадій Пліс, «Prozorro», Твоє місто
За даними платформи закупівель «Prozorro», перший тендер закупівлі водогінних труб на суму 3 750 000 гривень був оголошений 27 травня, а сам аукціон відбувся 11 липня. Ще одну процедуру на суму 19 450 000 гривень оголосили 4 серпня, а торги провели 27 вересня. В обох випадках на тендер пропозиції подавали дві компанії – ТзОВ «Інтерструм» та ТОВ «ЗСП». І в першому, і в другому аукціоні переможцем стала перша компанія.
Аналітична платформа YouControl свідчить, що товариство з обмеженою відповідальністю «Інтерструм» зареєстроване у Києві, основним видом діяльності є оптова торгівля машинами й устаткуванням для добувної промисловості та будівництва. Засновниками компанії зазначені кияни Ігор Бондар та Кирило Акімов.
Інша фірма, яка взяла участь у торгах – ТОВ «Завод сталевих профілів» – також створена у Києві та займається виробництвом труб, порожнистих профілів і фітингів зі сталі. Бенефіціарами компанії є киянин Віталій Єгоров, також Богдан Чайка та Анатолій Шундрій, прописані у Дружківці Донецької області, Дмитро Трошкін з Донецька, Сергій Мітусов з Харцизька на Донеччині та Олександр Самошин з Кадіївки Луганської області.
25 липня та 18 жовтня «Львівводоканал» уклав договори на суми 3 735 600 гривень та та 18 900 000 гривень стосовно поставки водогінних труб ТзОВ «Інтерстурм». Очільник Держаудитслужби Геннадій Пліс опублікував надані копії укладених договорів про дані закупівлі. За його словами, історія обох тендерів цікава тим, що кінцевим виробником товарів є Іран, який поставляє росії зброю, зокрема дрони, що атакують Україну, вражають критичну інфраструктуру та вбивають мирних жителів.
«Через це (підтримку Іраном війни рф проти України – ред.) дипломатична напруга між Іраном та Україною зростає. Україна вже позбавила акредитації посла Ірану, звинуватила країну у вбивстві українців та ініціює розрив дипломатичних відносин. Проте, як ми бачимо, це не заважає «Львівводканалу» закуповувати іранські труби. Повторюю, останній договір датується 18 жовтня 2022 року, тобто після масованої атаки дронів на Україну.
Виходячи з зазначеного, у мене виникає кілька питань. Як цей товар міг потрапити в Україну з підсанкційної країни?! Як це пропустила митниця?! Яким чином визначена ціна цих труб, оскільки дослідивши питання, виявилося, що це непоодинокий випадок і ті ж самі труби є і у місті Києві, проте їхня вартість удвічі менша, ніж львівських. Хоча можливо, ціна київських поставок удвічі більша, а львівських – учетверо від їх митної вартості?», – написав голова Держаудитслужби.
Наразі, за словами Геннадія Пліса, Держаудитслужба та Служба безпеки України перевіряють, яким чином відбулися ці закупівлі. У тендерній інформації стосовно закупівлі, договір якої укладений у жовтні, вказано про моніторинг процедури закупівлі Державною аудиторською службою.
Підтримайте проект на Patreon