п`ятниця, 14 червня

Львівський університет самовільно замінив автентичні вікна у пам’ятці архітектури

У будинку-памʼятці архітектури на вул. Кирила і Мефодія, 6, де розташований хімічний факультет ЛНУ ім Івана Франка, самовільно демонтували автентичні дерев’яні вікна на металопластикові. 

Джерело: Tvoemisto.tv з поссиланням на пресслужбу ЛМР

Як повідомила начальниця управління Лілія Онищенко, на момент виявилення робіт у пам’ятці вже демонтували 3 великі автентичні вікна та кілька менших. 

«Роботи ми зупинили. Але ці вікна вже, на жаль, втрачені. Як зазначили у ректораті університету, заміна вікон – неузгоджена з ними ініціатива керівництва хімічного факультету. І запевнили, що замість демонтованих встановлять нові дерев’яні вікна, виготовлені за зразком оригінальних. Однак це вже буде не автентика. Сподіваємось, що отримаємо від університету відповідний гарантійний лист, бо поки це усна обіцянка», – сказала вона.

Для довідки

Будинок № 6 на вул. Кирила і Мефодія – пам’ятка архітектури місцевого значення.  Збудований 1892 року за проєктом віденського архітектора Різорі, добудований 1911 року архітекторами Григорієм Пежанським за участю архітектора Йозефа Браунзайса.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.