п`ятниця, 26 квітня

Львівський суд розблокував будівництво ВЕС на полонині Боржава

Екологи переконані, що будівництво вітряків нашкодить довкіллю

Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова відновив дію висновку з оцінки впливу на довкілля, який дає змогу турецькому інвестору збудувати на закарпатській полонині Боржава вітроелектростанцію. Таке рішення суд прийняв під час засідання 3 листопада.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, 18 березня цього року Закарпатський окружний адміністративний суд скасував турецькому інвестору «Атлас Воловець Енерджі» висновок з оцінки впливу на довкілля. Цей документ видав департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА і на його основі забудовнику вдалося отримати дозвіл на будівництво вітроелектростанції. Скасування дії цього документу фактично зупинило підготовку інвестора до будівництва.

У вівторок, 3 листопада, Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова під головуванням Віктора Святецького задовольнив апеляційні скарги фірми-забудовника «Атлас Воловець Енерджи», Воловецької селищної та Тибавської сільрад і скасував рішення Закарпатського окружного адмінсуду, відновивши дію висновку з оцінки впливу на довкілля.

Активісти, які судяться з інвестором будівництва, планують подати позов у Верховний суд.

Нагадаємо, Турецька компанія ТОВ «Атлас Воловець Енерджі» у 2017 році розпочала збір усіх необхідних документів для будівництва на найдовшій полонині Закарпаття – полонині Боржаві – вітрової електростанції загальною потужністю 120 МВт. Йшлося про облаштування 34 вітряків по 150 метрів заввишки разом з гірськими сполучними дорогами і підземними кабелями на десятки кілометрів уздовж Боржави. Будівництво ВЕС мало початися в червні 2019 року.

Проти облаштування вітрової електростанції на полонині Боржава виступають місцеві активісти та екологи. Вони наголошують на можливих ерозіях ґрунту, небезпеці утворення зсувів, селів, зменшенні туристичної привабливості регіону та чисельності рідкісних видів рослин і тварин внаслідок реалізації проекту. Натомість інвестор стверджує, що вплив на природу буде мінімальним, інвестиція сприятиме розвитку туризму.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.