п`ятниця, 31 березня

Львівський ринок «Добробут» закривають – ЗМІ

У понеділок, 13 лютого, знаменитий львівський ринок «Добробут» закриють. Випадково дізнавшись про це від знайомої літньої пані, яка регулярно скуплялась там продуктами. Журналіст порталу «Прибуток» подався на «Добробут», щоб на місці пересвідчитись, чи це правда, що відбувається на ринку напередодні закриття, і що буде на його місці.

Джерело: Lviv1256.

Історія ринку бере початок ще в 1990-х роках. На ділянці, де постав, спочатку нібито збирались збудувати готель під назвою «Золотий Лев». У свої кращі часи «Добробут» складався з торгових павільйонів, де продавали все від одягу і до дитячих іграшок, продуктового ринку та кіосків з найрізноманітнішим крамом. До певної міри це навіть був модний ринок у свій час, тому сюди тягнулись покупці різного рівня заможності, і різного віку.

Проте приблизно з середини 2010-х років життя «Добробуту» стало закочуватись. Клієнтів на «Добробуті» суттєво поменшало. Особливо рідко тут можна було побачити молодь.

На початку 2022 року стало відомо, що керівництво ринку вирішило знести павільйони у верхній частині, оскільки, як тоді пояснив журналістам його директор Олексій Винник, через пандемію не було охочих орендувати там торгові місця. У вересні в пресі проскочила інформація про сутички працівників «Добробуту» із муніципалами, коли комунальники за рішенням виконкому прийшли демонтувати браму позаду ринку.

І ось тепер дізнаємось, що ринок закривають, а торгівцям запропонували переміститись на вул. Гайдамацьку.

При вході на «Добробут» є нагадування, що вже зовсім скоро День святого Валентина — повітряні кульки у вигляді сердець і написами I Love You. На жовтих воротах хтось скотчем висить папір, текст на якому сповіщає, що з 13 лютого 2023 року продуктовий ринок та палатки з павільйонами закриваються на ремонт, залишиться працювати лише промисловий ринок.

Фото: prybutok.com.ua

Перед сходами, що раніше вели до верхніх торгових павільйонів, лежить купа неприбраного снігу. Потріскана фарба на вивісці «Добробуту» вгорі арки.

Фото: prybutok.com.ua

Зачинені гратчасті двері, перед якими мене зустрічає чорний кіт-сторож. За дверима — нічого, що б вказувало на те, що колись тут вирувала торгівля. Пустка. Між рядами магазинчиків — лише поодинокі покупці.

Фото: prybutok.com.ua

— То що правда, що ринок закривається? — перепитую в одної з них.
— Так.
— А коли відновить роботу?
— Ніколи. Його тут більше не буде.

Перекинувшись ще кількома словами, дізнаюсь від жіночок, що їхній торговий ряд ще якийсь час працюватиме, але, швидше за все, і його зрештою знесуть. Щойно вони дізнаються, що я журналіст, замовкають, бо, мовляв, не хочуть мати проблем з керівництвом ринку.

У закутку, де торгують продуктами, покупців помітно більше. Переважно старші люди. І тут так само розмови про закриття ринку.

Фото: prybutok.com.ua

Фото: prybutok.com.ua

Ще одна продавчиня розповіла, що на місці продуктового ринку збираються збудувати супермаркет «Арсен». І тут згадую, що при вході на «Добробут» бачив оголошення про працевлаштування в «Арсені», але не надав йому значення.

— Мені дуже обідно, що це так зараз сталося, ще й під час війни — що це все закривається.
— Це несподівано було для людей?
— Ну так. Нас попередили за два тижні. Не знаю, нам це все… Дуже складно зараз шукати під час війни роботу.

Далі дізнаюсь від неї, що на місці продуктового ринку збираються збудувати супермаркет «Арсен». І тут згадую, що при вході на «Добробут» бачив оголошення про працевлаштування в «Арсені», але не надав йому значення.

За словами жінки, відкриття супермаркету заплановано на квітень.

— Нам обіцяють якісь там місця в «Арсені», але це дуже там мінімальна зарплата. Обіцяють там сім (тисяч гривень. — прим. авт.), і ще можуть бути відрахування, якщо щось якісь крадіжки. Це не дуже хороші перспективи для нас.
— Скільки дали на збори?
— Тиждень.

Жінка ще розповіла, що павільйони, де колись продавали одяг, нібито мають намір модернізувати і відновити їх роботу у червні, але це не точно.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.