Львівський активіст вимагає перекласти російськомовний виступ Зеленського

179
23 травня Зеленський виступав російською під час форуму інтернет-діячів IForum

Відомий борець за українізацію Святослав Літинський надіслав лист у Адміністрацію президента через виступ новообраного президента Володимира Зеленського російською мовою.

23 травня Зеленський виступав російською під час форуму інтернет-діячів IForum. Відтак львів’янин вимагає перекласти його виступ державною мовою.

За словами Літинського, президент, як посадова особа, під час виконання своїх обов’язків має спілкуватись державною мовою. Однак, під час форуму він виступавросійською мовою.

«Вимагатиму, щоб вони переклали виступ державною мовою. Якщо вони [у Адміністрації президента] відмовляться, то буду оскаржувати відмову у суді. Зважаючи на те, що я надсилаю паперовий лист, то вони мають надіслати текстовий переклад», – сказав ZAXID.NET львів’янин Святослав Літинський.

Літинський додав, що надати відповідь Адміністрація президента має протягом одного місяця.

Нагадаємо, що Святослав Літинський– це відомий львівський активіст, який у судах відстоює українську мову у різних сферах. Зокрема, він отримав перший в Україніпаспорт без російської мови. Окрім цього, через суд Літинський домігся від ПриватБанку надавати виписки та чеки українською мовою.