Відомий львівський активіст Святослав Літинський домігся скасування рішення про проголошення в Одесі російської мови як регіональної.
Про перемогу в суді Літинський повідомив у неділю, 30 серпня. Аналогічні рішення до цього часу вдалося скасувати у Херсоні, Дніпрі, Харківській та Донецькій областях, пише zaxid.net.
«Те відчуття, коли дворічна робота дала результат. Рішення про впровадження у місті Одеса регіональної (російської) мови – скасовано. До цього було кілька судових позовів до прокуратури, яка самостійно не хотіла цього робити і, як результат, через суд нам вдалося змусити їх подати позов про скасування цього вже незаконного рішення міської ради. За юридичну допомогу дякую Українській галицькій партії», – написав Святослав Літинський.
Як пояснив сам Літинський ZAXID.NET, спершу він написав у міськраду, однак там відмовилися скасовувати своє рішення про проголошення російської як регіональної мови. Тоді він написав заяву в прокуратуру і коли там відмовилися подавати до суду позов, подав сам до суду на прокуратуру через нерозгляд свого звернення. У жовтні 2019 року Літинський виграв суд в Прокуратури Одеської області, змусивши розглянути своє звернення. Після цього заступник прокурора Одещини подав позов на міськраду Одеси і в серпні 2020 року Одеський окружний адмінсуд визнав рішення міськради про проголошення регіональної мови протиправним і нечинним.
Регіональну мову в Одесі встановили ще у 2012 році. Рішення міськради грунтувалося на законі «Про засади державної мовної політики», який у 2018 році визнано неконституційним. Відтак від 2018 року не має підстав для функціонування регіональної мови.
До цього часу Літинському в аналогічний спосіб вдалося скасувати рішення про встановлення регіональних мов у Херсоні, Дніпрі, Одесі, Харківській та Донецькій областях. Зараз триває такий же процес по Харкову. Як правило, за словами активіста, прокуратуру потрібно через суд змушувати реагувати на звернення про незаконність регіональної мови. Винятком стала лише прокуратура Донецької області, яка після звернення Літинського одразу подала позов про скасування в області регіональної мови.
Підтримайте проект на Patreon