Понеділок, 26 лютого

Львівську вчительку, яка била першокласника за шафою, звільнили

Учительку львівської школи №87 Ірину Федишин, яку звинуватили у побитті учня, звільнили за статтею. Про це розповів “Еспресо.Захід” директор СШ №87 Павло Петринка.

“Учителька довго перебувала на лікарняному. Сьогодні вона вийшла на роботу і ми її відразу ж звільнили за ст. 40 пунктом 3. Тобто за систематичне невиконанням працівником обов’язків, – каже Павло Петринка. – Справа у тому, що цій вчительці ми уже оголошували догану, і от за кілька тижнів на неї знову написали заяву. Ми провели службове розслідування, і порушення підтвердились. Крім того, виявили ще й інші порушення посадових обов’язків. Писати пояснення вона відмовилась”.

Фактично вчительку звільнили за жорстоке поводження з дітьми, однак такої статті у Кодексі законів про працю немає.

Як пояснила “Еспресо.Захід” начальниця управління освіти і науки Зоряна Довганик, звільнення за статтею означає, що Ірина Федишин уже не зможе влаштуватись на роботу педагогом.

“Якщо звільняють за статтею, роблять відповідний запис у трудовій книжці. Відповідно при спробі влаштуватись на роботу в інший навчальний заклад, директор розумітиме, що звільнили її не просто так, – каже Зоряна Довганик. – Раніше рішення про прийом на роботу та звільнення приймав відділ освіти. Тепер ці повноваження мають директори шкіл. Тому моя порада усім керівникам: якщо приймаєте на роботу вчителя, сконтактуйте з його попереднім працедавцем, розпитайте, чи не було на нього скарг. Адже вчитель працює з дітьми, тому його особисті риси дуже важливі”.

  • Нагадаємо, мама львівського першокласника Даниїла Піців у п’ятницю, 28 травня, в одній із батьківських спільнот опублікувала відео, на якому її син скаржиться на побиття у школі. Ці дії підтвердили батьки інших учнів цієї вчительки. На вчительку школи № 87 Ірину Федишин батьки подали скаргу до адміністрації школи і написали колективну заяву до поліції,
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: