Львівською митницею виявлено вартість предметів правопорушень митних правил на суму майже 10 млн.гривень

У січні-лютому 2016 року підрозділами митниці виявлено й припинено 669 порушень митних правил, вартість предметів правопорушень становить 9,5 млн. грн.

Кількість справ про порушення митних правил в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 62 %, вартість предметів правопорушень зменшилась на 13,6 % (за аналогічний період минулого року заведено 417 справ про ПМП вартістю 10,99 млн. грн.). Кількість справ, за якими встановлюється вартість – 33.

Характерними видами порушень митного законодавства впродовж звітного періоду були: на виїзд з України – переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю та недоставлення товарів, транспортних засобів до митного органу; на в’їзд в Україну – порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, недекларування товарів та недоставлення товарів, транспортних засобів до митного органу.

У звітному періоді структура предметів правопорушень, вилучених у справах про порушення митних правил (співвідношення до загальної кількості випадків вилучених предметів правопорушення) наступна: продовольчі товари – 34,5 %; тютюнові вироби – 21,7 %; промислові товари – 38,7 %; дорогоцінне каміння й метали – 0,4 %; зброя – 3,5 %; транспортні засоби – 1,2 %.

Характерним товаром для незаконного вивезення з України до країн Європи залишаються тютюнові вироби. Впродовж поточного року виявлено 57 спроб незаконного переміщення через митний кордон України, вилучено 16 489 пачок сигарет (за аналогічний період 2015 року виявлено 38 спроб незаконного переміщення, вилучено 40 347 пачок сигарет). Традиційними місцями приховування сигарет залишаються конструктивні порожнини транспортних засобів, пустотілі порожнини коліс автомобіля, спеціально виготовлені тайники.

Впродовж січня-лютого 2016 року припинено незаконне ввезення на митну територію України продуктів харчування, сільгосппродукції та товарів промислової групи на суму понад 9 млн. грн.

Здебільшого порушниками митних правил виступали фізичні особи. Стосовно посадових осіб суб’єктів господарювання у січні-лютому 2016 року зафіксовано 4 митних правопорушення на загальну суму 30,1 тис. грн.

Слід зазначити, що станом на 29.02.2016 запроваджено 9 справ про порушення митних правил, у яких предметом правопорушення були – зброя, частини до зброї, боєприпаси, спеціальні засоби захисту. Вилучено: 9 шт. – ніж; 8 шт. – штик-ніж; 1 шт. – меч; 1 шт. – арбалет; 1 шт. – шабля; 2 шт. – багнет-ніж, 2 шт. – кожух затвор.

Також, за результатами проведених заходів у січні-лютому 2016 року митницею виявлено 18 діянь, що містять ознаки злочину, про що було повідомлено відповідні правоохоронні органи (у січні-лютому 2015 року таких повідомлень було 16).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.