п`ятниця, 21 червня

Львівського педофіла відправили на довічне лікування в психлікарню

Галицький районний суд Львова визнав педофіла і організатора християнських таборів винним у 147 епізодах зґвалтувань та розбещень неповнолітніх

Про це повідомила ГО “Жіночі перспективи”, яка переставляла інтереси потерпілих в цій справі, передає “Еспресо.Захід“.

49-річний Роман Московченко, який мав незаплямовану репутацію релігійного наставника для дітей в організації “Діти Христа” найімовірніше до кінця життя перебуватиме на примусовому лікування у психлікарні.

“Сторона обвинувачення подала обвинувальний акт у лютому 2021. У червні 2021 року експертиза встановила, що він недієздатний і у серпні ми змінили порядок розгляду кримінального провадження з розгляду обвинувального акту на розгляд клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Відтоді було дуже багато засідань, ми дослідили всі докази і 1 листопада 2022 року завершився розгляд справи, суд пішов у нарадчу кімнату і наступного дня виніс ухвалу, якою визнав його винуватим. Жоден епізод суд не відкинув і призначив заходи примусового лікування у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні з посиленим наглядом”, – розповів адвокат потерпілих Олег Іванов.

За його словами, якщо пацієнт буде одужувати і медична оцінка це підтвердить, то вони повернуться до розгляду обвинувального акту. В іншому разі він все життя проведе у психлікарні.

Сам Московченко брав участь у засіданнях суду в режимі відеоконференції з психлікарні, перебуваючи поруч з лікарем. Олег Іванов зазначив, що обвинувачений був нездатний нічого розуміти та відповідати, він не реагував і на питання не відповідав. Суд визнав Московченка неосудним та призначив законного представника – його матір, вона завжди була у залі суду.

Як повідомили у центрі “Жіносі перпективи”, навесні 2019 року одна з потерпілих звернулася до них. Їй було 22 роки і вона потребувала психологічної допомоги після 10 років сексуального насильства від Московченка. Завдяки підтримці співзасновниці організації і психологині Марти Чумало, дівчина звернулася в поліцію і це стало проривом у розслідуванні.

Після майже року збору інформації та розмов з потерпілою, у травні 2020 року вони виїхали на обшук його помешкання, де знайшли комп’ютери, ноутбуки, жорсткі диски, флешки з відео та фотографіями дітей. Поліцейські були вражені кількістю фото та відео доказів. Також знайшли щоденники, в яких Московченко детально описував свої сексуальні стосунки з дітьми та їхню тривалість. Записи вів із 2005-го до початку 2020 року. Спочатку нотував від руки, а пізніше відсканував усі записи і продовжив набирати їх на комп’ютері. Ці записи стали вагомими доказами у справі.

“Не зважаючи на наявність очевидних доказів вчинених сексуальних злочинів щодо дівчат віком від 10 років, у сторони захисту виникали питання до потерпілих, які стосувались їх особистого життя, і очевидно, мали на меті знецінити їх переживання та досвід, та виправдати дії гвалтівника поведінкою постраждалих дітей”, – зазначила адвокатка Галина Федкович.

На відео та фото, знайдених у квартирі Московченка, були ідентифіковані дівчатка, які зараз є вже дорослими жінками. Потерпілі, які звернулися до суду, зв’язувалися з ними, але багато жінок відмовилися давати свідчення і долучатися до справи, зокрема і через страх, що це вплине на їхню репутацію.

  • Нагадаємо, 46-річного львів’янина підозрюють у згвалтуванні 11 дівчат віком від 11 до 14 років. Перші факти розбещення та зґвалтування датують ще 2005 роком. За вчинене йому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі. Чоловіка взяли під варту без права внесення застави. Крім цього, йому призначили стаціонарну психолого-психіатричну експертизу.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.