Львівське сміття набридло рівнянам

Депутати Рівненської обласної ради впевнені, що мер Львова Андрій Садовий повинен нести відповідальність за ввезення львівського сміття на території інших областей, якщо це не припиниться.

У Рівному обласні депутати вирішили звернутися до Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури з тим, щоб ті дали правову оцінку діям мера Львова Андрія Садового. Звернення направлено і до самого голови Львова. Зокрема, в заяві йдеться про те, що на території Рівненської області неодноразово було помічено львівське сміття. Підприємці навіть вдалися до спеціальних схем.

Як йдеться у зверненні, недавно з львівським сміттям перекинулася фура поблизу міста Дубно, напередодні ж на території недіючого хлібокомбінату поблизу села Діброва Млинівського району, була виявлене стихійне звалище побутових відходів зі Львова. Зараз же є інформація про те, що сміття перевантажують з львівських самоскидів на рівненські.

Через відсутність ефективного менеджменту з Вашого боку, бажання заощадити на усуненні сміттєвого колапсу у Львові, Ви викликаєте загрозу життю і здоров’ю жителів Рівненщини та сусідніх областей, провокуючи локальні екологічні катастрофи, – зазначають депутати.

Від Андрія Садового вимагають вжити термінових заходів щодо припинення вивозу твердих побутових відходів зі Львова в міста і села Рівненської області. Відзначається, що жителі Рівненської області в разі виявлення нових фактів забруднення їх території сміттям готові виходити на акції протесту, а депутати, в свою чергу, будуть подавати до суду.

Кабінет Міністрів і Генеральну прокуратуру просять дати правову оцінку діям міського голови Львова і в разі порушення законодавства залучити його до відповідальності.

Нам не потрібне львівське сміття – нам свого вистачає! – Зазначив заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський.
Депутати Рівненської облради підтримали проект даного рішення. Питання буде розглянуто на сесії облради.

Нагадаємо, 30 травня поточного року після пожежі на звалищі в селі Грибовичі під Львовом під час огляду місця події загинули троє співробітників ДСНС. Їх привалило сміттям. В результаті дводенної пожежі на звалищі прогоріли нижні шари сміття, що згодом і призвело до зсуву. Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на тому, що на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища потрібно два роки. За цей же термін місцева влада планує побудувати сучасний сміттєпереробний завод. До слова, останній обійдеться місту в 45-50 млн євро.

Раніше львівська фірма «АВЕ Львів» попросила запорізьку компанію ТОВ «Умвельт Україна» дати дозвіл на розвантаження машин зі сміттям на запорізькому полігоні твердих відходів.

У Львoві ситуaція з вивoзoм побутових відходів залишається напруженою.

Голова міста неолноразово звертався за допомогою до інших регіонів країни, однак більшість із них не мають можливості приймати додаткову кількість сміття.

Адміністративно Львів поділяється на шість районів. У підпорядкуванні ЛМР також знаходяться місто Винники та смт Брюховичі та Рудне. За даними ЛМР, щоденно Львів продукує 650-700 тон сміття.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.