Львівський осередок НРУ заяву щодо скандального польського музею

Львівська міська організація НРУ у цей складний для нашого народу час вимагає від правоохоронних органів України недопущення глуму над національною гідністю українського суспільства з боку львівської міської влади. Йдеться про так звану реставрацію та повернення на нібито «історичне місце» – польський військовий меморіал 1918-1920рр. (відомий також як «цвинтар орлят» та «польські військові поховання1918-1920рр), що на території «Музею Личаківський цвинтар» -двох монументальних скульптур левів.
Вони встановлені неподалік центральної плити на якій зображений так званий меч «Щербець», який за відомою польською легендою, ощерблений до Золотих воріт Києва і є символом коронації польських королів та захоплення Болеславом Хоробрим українських земель,.Біля цього меча також розташовані колони, на яких є перелік нібито польських земель, за які проходили бої проти Української Галицької армії на території західної України. Українські науковці, широка громадськість і навіть окремі представники влади свого часу неодноразово наголошували, що ці елементи надають польським військовим похованням ознак пантеону польської слави і суперечать у цій частині врегульованим у 2005 році міждержавним стосункам України та Республіки Польща.
Є загальновідомим той факт, що до війни обидва леви на польському меморіалі тримали у лапах щити з гербами та написами на них. На одному був герб Львова, на іншому – герб Польщі і, відповідно ,на щитах були два написи: «Завжди вірні» і «Тобі Польще». Ці скульптури підкреслювали польськість Львова і його належність до польської держави.
Нам незрозуміло, що стало мотивацією для безцеремонного ігнорування давно врегульованого питання. Чому знову проводяться якісь дії всупереч позиції у цьому представників місцевої громади та міжнародних норм вшанування пам’яті жертв війни, а також норм чинного законодавства України.
Ми висловлюємо свою підтримку і повагу дружнім українсько-польським стосункам скріпленим у Львові за участю Президентів України та Республіки Польщі, коли 24 червня 2005р на Личаківському цвинтарі було урочисто відкрито Меморіали Воїнам УГА та Польських військових поховань.
Водночас вважаємо, що повернення до цього питання у період фактичної війни з РФ та всупереч Протоколу міждержавних домовленостей вповноважених представників президентів України та Республіки Польщі у 20005р., Постанови Кабміну №1867 від 20грудня 2000р, рішенням Львівської обласної та міської Рад №77 від1.10.98р. №60 від 1.10.98. № 770від 04.09.2000р. № від 16.05.2002р. та №2553 від 13.06.2005р. та самовільне встановлення 16-17 грудня 2015р. монументальних скульптур кам’яних левів на польському меморіалі є спланованою промосковською провокацією з боку львівської міської влади і особисто міського голови А. Садового.
Ми переконані, що ця провокація розрахована на збурення громадськості і розпалення нового конфлікту з дружньою для України державою.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.