Львівські волонтери працюють над ініціативою”Українська книга героям АТО” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Саме це гасло якнайкраще формулює кредо діяльності активістів львівської волонтерської групи «Книжкова Сотня». Координатори цієї ініціативи вже понад рік опікуються інтелектуальним дозвіллям поранених воїнів, які перебувають на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. А також збирають та передають на Схід різноманітну літературу для бійців підрозділів Антитерористичної операції, а також

– Усіх нас згуртував потяг до якісного читання, а також бажання забезпечити хорошими і потрібними книгами наших солдатів, – каже одна з координаторів групи волонтер Людмила Біда. – Ми згуртувались у групу минулого року, під час проведення Форуму видавців у Львові. За цей час кількість зібраної нами літератури йде вже на тисячі примірників. Ми прагнемо, щоби бійці, які отримали поранення і перебувають на тривалому шляху до одужання, могли організувати свій вільний час. Також, читання відволікає від тих проблемних думок та переживань, які мають хлопці. Відомо ж, що читання хорошої книги має заспокоюючий ефект.

У добиранні жанрів книг, волонтери «Книжкової Сотні», насамперед, керуються побажаннями самих бійців: не лише детективи, фантастика та фентезі, пригодницька література користуються неабияким попитом. Серед читачів у погонах є поціновувачі наукової публіцистики, історичної та лінгвістичної, науково-технічної літератури, віршованих рядків тощо.

Зі слів волонтерів, цьогорічний Форум видавців, який нещодавно завершився, був дуже результативним: відвідувачі форуму та самі автори охоче приносили до намету, який виділили «Книжковій сотні» організатори. Вдалося зібрати понад тисячу примірників. Координатори волонтерської ініціативи кажуть, що серед зібраних книг почесне місце займають топ-новинки української літератури 2015 року: це «Аеропорт» Сергія Лойко, «Сильне ім’я Надія» Надії Савченко, нові твори Василя Шкляра та Левка Лук’яненка, збірки Анастасії Дмитрук та Марії Матіос тощо. Є якісні переклади українською іноземної літератури. Окреме місце займають книги присвячені подіям Майдану та Революції Гідності.

– Ми працювали у павільйоні, розносили наші флаєри павільйонами видавництв, багато спілкувались із авторами та видавцями. Навіть перша леді України, дружина Президента Марина Порошенко, відвідуючи подію, пообіцяла долучитись до нашої ініціативи та передати книги для бійців, – розповіла волонтер Наталія Швагуляк. – Також, до нас підходили українські воїни прямо під час Форуму. Ми їх не відпускали без невеличких презентів.

Зі слів волонтерів, зараз їх основне завдання – укомплектувати сучасною літературою бібліотеку ВМКЦ ЗР. А нещодавно, «Книжкова Сотня» налагодила співпрацю із бібліотекою 58 Будинку офіцерів, які також проводять акцію «Подаруй книгу солдату». Волонтери передали у фонд військової бібліотеки близько ста примірників літератури та періодичних видань. У планах – проведення спільних акцій. Зокрема, організація літературних вечорів для військовослужбовців із залученням провідних українських авторів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.