Львівські науковці розробили українську вакцину проти коронавірусу

Українську вакцину проти Ковіду розробили львівські науковці. Її склад радикально відрізняється від усіх світових аналогів. Адже в його основі – дріжджі й частинки шипа вірусу. Розробку невдовзі почнуть тестувати на спеціальних мишах за кордоном, бо ж в Україні таких немає. Якщо результати будуть успішними – перевірятимуть на добровольцях, а далі вже – масове виготовлення, передає Діло з посиланням на “Подробиці”.

Вакцина в порошку та білого кольору. Над її розробкою восьмеро львівських біологів працювали з червня.

Основа вакцини – спеціальні гуманізовані дріжджі, на поверхні яких частинки клітини шипа вірусу. Раніше щось подібне намагалися створити в Китаї, утім без успіху. Така розробка для львівських науковців не була складною, бо ж із дріжджами тут працюють не вперше. Цього року в цій же лабораторії на основі білка розробили ще одну вакцину – проти ковіду. Зараз її вже випробовують на тваринах у Польщі.

На відмінну від попередньої розробки – цей препарат складніший, але значно дешевший у виготовленні.

“Безумовною перевагою вакцин такого типу на, основі клітин, клітин дріжджів – це є дешевизна її отримання. Фактично, для того, щоб отримати у великій кількості такої вакцини нам необхідно виростити тільки клітини дріжджів”, – розповів заступник директора Інституту клітини Костянтин Дмитрук.

Наступний етап – це тестування препарату на мишах. Щоправда, таких піддослідних в Україні немає. То ж додаткові гроші, а це майже 200 євро за одного гризуна, доведеться заплатити іноземним колегам.

Львівські науковці подали свою розробку на Всеукраїнський конкурс Національного фонду досліджень.

“Ми сподіваємося, що рецензії будуть позитивні й ми отримуємо гранд. Якщо ми не отримаємо, якщо відкинуть, це буде прикро дуже. Ну, знаю які кроки, треба все продумувати, можливо ми будемо безпосередньо звертатися в кабінет міністрів”, – повідомив директор Інституту біології клітин, керівник проєкту Андрій Сибірний.

Утім найважливіший етап – це міжнародне визнання вакцини. Чи отримає його Україна після успішних випробувань – питання вже не біологів, а політиків.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.